single-image

Województwo małopolskie. Co warto zobaczyć z dziećmi?

Aleksandra Broda

Kochani zaczynamy cykl poleceń miejsc przyjaznych dla rodzin z dziećmi. Tak jak wspominaliśmy już na Facebooku, te artykułu tworzą się z Waszą pomocą. Dzisiaj weźmiemy pod lupę województwo małopolskie. Pamiętajcie, że wciąż możecie polecać miejsca i dopisywać do listy.

Małopolskie – miejsca dla rodziców z dziećmi. Na wakacje i nie tylko

Zdjęcie pochodzi ze strony WIOSKISWIATA

Nasza czytelniczka poleca Park Edukacji Globalnej „Wioski Świata”, który mieści się w Krakowie. Jest to bardzo duży park, który pokazuje życie w różnych zakątkach Świata i pozwala dzieciom przeżyć niezapomnianą, historyczną przygodę. Mamy więc do czynienia z edukacją i zabawą w jednym. Całe miejsce robi bardzo ogromne wrażenie i widać, że właściciele wkładają całe serce w to, co robią.

Jak możemy przeczytać na stronie: „Dla gości indywidualnych park czynny jest od kwietnia do listopada. Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00; W soboty i niedziele otwarte od 12 do 19 (zwiedzanie z przewodnikiem 13:30; 15.00; 16.30)”. Co jest świetną informacją dla wszystkich rodzin. Warto zaznaczyć, że Wioska Świata honoruje karty dużej rodziny.

Facebook: https://www.facebook.com/WioskiSwiata/

Strona WWW: http://wioskiswiata.org/

Zdjęcie pochodzi ze strony ZATORLAND

ZATORLAND to miejsce, w którym dzieci mogą zobaczyć na własne oczy dinozaury. Jego nazwa pochodzi od miejscowości, czyli Zator. Jest to największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów, ale nie tylko. W jednym miejscu znajdziemy także Park Owadów, Mitologii i Lunapark. Na dzieci czekają jeszcze dodatkowe, kolorowe atrakcje. Ceny biletów, według nas są nieco wysokie, zwłaszcza kiedy mamy kilkuosobową rodzinę, ale naprawdę warto. Zwłaszcza że mamy do dyspozycji takie tematyczne przestrzenie jak: miasteczko ruchu drogowego, czy basen z łódkami. Gwarantowany cały dzień, a nawet dwa dni pełnej edukacyjnej rozrywki.

Facebook: https://www.facebook.com/ZatorlandParkiRozrywki/

Strona WWW: https://zatorland.pl/

Zdjecie pochodzi ze strony HistoryLand
Zdjęcie pochodzi ze strony HistoryLand

Wracamy do Krakowa, ponieważ wyświetla nam się HistoryLand z bardzo dobrymi opiniami. Jest to interaktywny park historyczny, który pozytywnie zaskoczy swoją multimedializacją i budowlami architektonicznymi z klocków lego. Dzieci i dorośli będą mogli zobaczyć takie dzieła jak Osada w Biskupinie stworzona z klocków lego, a przez całą wyprawę będą im towarzyszyć wyjaśniające animacje. Miejsce robi ogromne wrażenie i przede wszystkim pozwala poznać w realny sposób historię Polski i jej najważniejsze momenty.

Facebook: https://www.facebook.com/historylandpl/

Strona WWW: https://www.facebook.com/historylandpl/

Zdjęcie pochodzi ze strony Rabkoland

Czas na Rabka-Zdrój. To malownicze miasto, które warto odwiedzić, chociaż na chwilę. Na deptaku znajdziemy kolorową fontannę ze słoniami, a nieco dalej możemy wybrać się z dziećmi do Rabkolandu. Rabkoland to park rozrywki, w którym dzieci na pewno nie będą się nudzić. Co bardzo przydatne, na stronie internetowej, jeśli zejdziemy nieco niżej, dostosujemy zabawy do wieku naszych dzieci i dowiemy się, co będzie dla nich najciekawsze. W tym dużym parku znajduje się aż kilka punktów gastronomicznych, a każdy z nich oferuje pyszne jedzenie dla dzieci.

Facebook: https://www.facebook.com/rabkoland/

Strona WWW: https://www.rabkoland.pl/

Zapraszamy do oznaczania w komentarzach innych, ciekawych miejsc w województwie małopolskim. Byliście w którymś z tych? Koniecznie podzielcie się opinią!

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)