single-image

Miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi. Karpacz i okolice

Aleksandra Broda

Karpacz to miasto położone w Karkonoszach, dosłownie u stóp Śnieżki. Obowiązkowym elementem podróży jest więc wejście na ten szczyt. Chodzenie po górach, wdychanie świeżego powietrza i delektowanie się kontaktem z naturą to główne cele turystów. Przyjeżdżają tutaj, aby odpocząć, nabrać sił i nacieszyć się pięknymi widokami. O Karpaczu można mówić bez końca, nie da się go odkryć całkowicie. To jest właśnie magia tego miejsca.

Warto wiedzieć, gdzie można wybrać się z dziećmi, aby dostarczyć im rozrywki i miło spędzić czas. Oczywiście oprócz wejścia na Śnieżkę, odwiedzenia Świątyni Wang i spacerze po pięknym deptaku. 

W Karpaczu znajduje się Świat Kolejek. Jest to niewielkie miejsce, w którym dzieci zobaczą na własne oczy swojego idola – Tomka. Miniaturowe kolejki, ludzie i miasta zamknięte za szkłem, dają bardzo realny efekt. Pociągi jeżdżą po torach otoczone dzikim zachodem, miasteczkiem Świętego Mikołaja itp. Dzieci mogą sterować pociągami i grać w zręcznościowe gry. Nieco starsze, z chęcią skorzystają z gogli VR, które przeniosą do przejażdżki kolejką górską. To świetnie doświadczenie dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci! Świat Kolejek nie jest jednak zbyt duży. Zwiedzanie i zabawa w tym miejscu potrwa ok. 45 minut, ale naprawdę warto. Cała oferta tutaj: Świat kolejek.

Muzeum Klocków Lego to kolejna nasza propozycja. Muzeum, czy bajka? Można się zastanawiać. Wchodzimy bowiem do krainy techniki, wyobraźni i kolorów. Każda makieta wykonana jest z niezwykłą starannością. W tym miejscu spędzimy zdecydowanie więcej czasu. Wyprawa będzie spełnieniem marzeń każdego pasjonata. Ruchome elementy i możliwość sterowania zabawkami jest ogromnym plusem. Dzieci (i dorośli oczywiście) zobaczą między innymi makietę regionu, Chatkę Baby Jagi, a nawet Harry’ego Pottera.  Wszystko zbudowane z klocków Lego. To niesamowite. Muzeum Klocków.

Pałacowa Bawialnia znajduje się w Kowarach i z pewnością zasługuje na uwagę. Z Karpacza do Kowar można zjechać nawet autobusem, a czas podróży wynosi zaledwie 20 minut. Została stworzona z myślą o dzieciach. Wystarczy zabrać ze sobą kapelusz, ręczniki i rękawki dla dzieci. Kolorowe, dmuchane zamki do zjeżdżania, baseny dla dzieci i tory przeszkód. Wszystko w bajkowym klimacie, na najwyższym poziomie. Wchodząc do Pałacowej Bawialni, można odnieść wrażenie, że właściciel zainspirował się dziecięcą wyobraźnią. Wielki plus za dużą piaskownicę dla najmłodszych i leżaki dla dorosłych. Zabawki są dostępne na miejscu, nie trzeba więc brać swoich. W Pałacowej Bawialni mamy do dyspozycji również bar z napojami i przekąskami. Pełną ofertę oraz cennik znajdziecie tutaj: Pałacowa Bawialnia.

W Karpaczu możemy zaszaleć i wybrać się z dziećmi na małe co nieco. Tutaj warto postawić na jakość i na miejsca przyjazne dzieciom.

Mount Blanc to mieszcząca się na deptaku pijalnia czekolady i kawy. Miła obsługa i bardzo smaczne, świeże desery to zdecydowanie największe plusy tego miejsca. Bogate menu zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Mount Blanc.

Jak lody, to tylko w Love Krove. W centrum Karpacza zajdziemy również kawiarnię, w której dostaniemy naturalne lody. Naturalne to takie, które przygotowywane są od podstaw przez wyjątkowych ludzi. Konsystencja oraz smak nie budzi zastrzeżeń co do ich oryginalności. W ofercie znajdziemy również sorbety, które w składzie mają tylko owoce.  Macie dość jedzenia lodów, które są nijakie? Koniecznie wybierzcie się do Love Krove. Wesoła krówka znajdująca się na logo oraz wyjątkowy klimat tego miejsca przyciąga jak magnes mieszkańców i turystów. Love Krove.

Opublikowany przez Love Krove Karpacz Niedziela, 21 kwietnia 2019

 

To tylko kilka miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi w Karpaczu i okolicach. Miasto jest pełne niespodzianek i na pewno nikt nie będzie się nudził, zwłaszcza dzieci. Byliście w tych okolicach? Co dopiszecie do tej listy?

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)