single-image

Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami? Pomaganie Przez Ubranie

Aleksandra Broda

Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami, które nadają się jeszcze do użytku, ale sami nie chcemy ich nosić? Co zrobić z ubraniami, z których dzieci już wyrosły? Za te, które z pewnością by się komuś jeszcze przydały, często chcemy dostać, chociaż przysłowiowego „grosza”. Nie zawsze jednak mamy czas i ochotę wystawiać rzeczy, za które dostaniemy kilka złotych. Tutaj z pomocą przychodzi Pomaganie Przez Ubranie – akcja, wokół której nie można przejść obojętnie.

Zasady są proste. Robimy porządki w szafie i wybieramy ubrania, a także dodatki (buty itp.) w dobrym stanie. Rejestrujemy się na stronie pomaganieprzezubranie.pl. Następnie logujemy się i organizujemy zbiórkę. Wybieramy fundację, której chcemy pomóc (jest bardzo duży wybór!), następnie zamawiamy specjalny worek, który przyjdzie do nas w ciągu pięciu dni. W ten worek pakujemy wszystkie ubrania, które na pewno jeszcze komuś posłużą. Wszystko, co wystarczy później zrobić, to zamówić kuriera logując się na swoje konto i czekać, aż odbierze rzeczy. Nie płacimy za to nic. W przeciągu kilku dni fundacja zważy rzeczy i je posegreguje. Jeden kilogram zadbanych ubrań to 2 zł dla wskazanej przez nas fundacji. Jeśli wydaje Ci się, że to nie jest dużo, to wiedz, że to wielki krok do przodu. Ogromne wsparcie dla chorych oraz potrzebujących ludzi i zierząt. Sami decydujemy, dla jakiej fundacji zostaną przekazane pieniądze.

Wybór jest ogromny. Niektóre jednak wciąż czekają, aż ktoś je wesprze.

Nie kosztuje nic, odciąża i w dodatku pozwala pomóc potrzebującym. To świetna inicjatywa, z której każdy powinien skorzystać!

Źródło: Pomaganie Przez Ubranie
Źródło: Pomaganie Przez Ubranie

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)