single-image

Czym powinna się charakteryzować odzież dla aktywnych dzieci?

Aleksandra Broda

Dzieci kochają zimę, ale tylko te odpowiednio ubrane mają prawdziwą frajdę z czasu spędzonego na dworze. Szaleństwo na śniegu, lepienie bałwana, jazda na sankach czy wypad na narty – to bez wątpienia świetna zabawa. Jak zatem możemy zadbać o komfort termiczny naszych pociech, a przy tym wspierać ich zimowe aktywności?

Aby urwisy i miłośnicy białego szaleństwa beztrosko spędzili zimę i mogli się cieszyć ze stoczonych bitew na śnieżki, należy zadbać o to, by byli ubrani w odpowiednią i komfortową odzież. To właśnie prawidłowo skompletowana garderoba w dużej mierze zależy od tego, czy czas, jaki nasz łobuz spędzi na dworze, będzie sprzyjał dziecięcej beztrosce. W końcu nie ma nic gorszego niż krępująca ruchy kurtka, gryząca metka czy niewygodne spodnie, które uniemożliwiają swobodny bieg czy podskoki.  Aby ułatwić wybór, przedstawiamy kilka kryteriów, którymi warto się kierować podczas zakupu ubrań idealnych na beztroskie szaleństwo naszych dzieci.

Na co zwrócić uwagę wybierając zimową odzież dla dziecka?

Wybór odzieży zimowej nie jest łatwy, gdyż potrzebujemy ubrań, które zapewnią ciepło w stanie umiarkowanej aktywności, a jednocześnie nie przyczynią się do przegrzania w trakcie zabawy. Wybierajmy odzież, która sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych, czyli taką, która ochroni dziecko od śniegu, deszczu albo wiatru. Na śnieżną oraz deszczową pogodę niezbędna będzie się nieprzemakalna kurtka, kombinezon, spodnie na szelki oraz kombinezon. Tak skompletowana garderoba pozwoli na harce nawet wtedy, gdy pada i wieje wiatr.

 

Odzież do zadań specjalnych

Choć oferta odzieży outdoorowej dla najmłodszych jest coraz większa, to warto podejść do kompletowania garderoby naszych łobuziaków z głową i zaufać markom, które w swojej ofercie mają odzież funkcjonalną, zwaną również odzieżą funkcyjną lub techniczną. Choć ten typ ubrań został stworzony z myślą o sportowcach, to zastosowane właściwości coraz częściej możemy znaleźć również w odzieży przeznaczonej dla dzieci. 

Tego typu ubranka wykonane zostały z materiałów o specjalnych właściwościach np. wiatroszczelnych, wodoodpornych, oddychających oraz szybkoschnących, które poprawiają komfort noszenia i ułatwiają odpowiednią termoregulację ciała. Na szczególną uwagę zasługuje wytrzymały i oddychający materiał zewnętrzny Thermotex. Tkanina ta wspiera termoregulację, dlatego nie musimy się obawiać o przegrzanie naszej pociechy. Ponadto ubrania wyprodukowane z tego materiału mają specjalną ochronę przed zabrudzeniami, a jeżeli nasza łobuz po całym dniu harców na dworze, wróci brudny od stóp do głów, odzież szybko da się wyczyścić i wyschnie ona w mgnieniu oka – tłumaczy Paulina Żaczyk P.O kierownika Działu Marketingu Grupy CDRL, w tym marki Lemon Explore.

W odzieży outdoorowej równie ważną rolę odgrywa technologia DWR. Jest to rodzaj specjalnej, bardzo trwałej impregnacji, która zwiększa napięcie powierzchniowe wody. Warstwę tę aplikuje się już się na etapie produkcji tkaniny, a jej głównym zadaniem jest zapewnienie wysokiego stopnia wodoodporności oraz ochrona przed zabrudzeniami.

 

Wygoda jest najważniejsza!

Odpowiedni materiał to oczywiście nie wszystko na, co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów ubrań, które sprawdzą się podczas zimowego szaleństwa. Równie ważne jest wypełnienie kurtki. Obecnie najczęściej stosuje się wypełnienia syntetyczne, które są lekkie i można je bez problemu wyprać  w pralce. Projektowane są w taki sposób, aby jak najlepiej spełniać swoje właściwości termoizolacyjne, dlatego nie należy się martwić, że będą chroniły przed zimnem gorzej niż kurtki z naturalnym wypełnieniem.

Komfort i wygodę podczas harców na dworze zapewnią również odpinane kaptury i szelki, miękkie szwy, nadrukowane metki, przyjazne zapięcia, dzięki którym dziecko, bez naszej pomocy, będzie mogło odpiąć lub zapiąć kurtkę. Niezbędne są także kieszenie – najlepiej zasuwane, aby można w nich było coś schować, ale również ogrzać zmarznięte ręce lub osłonić je od wiatru.

Dodatkowo zarówno nasze urwisy, jak i my z pewnością docenimy listwy zabezpieczające przed wiatrem i odblaskowe elementy zapewniające bezpieczeństwo podczas różnych aktywności na dworze. Aby dziecięcy sportowcy i poszukiwacze przygód mogli skupić się na dobrej zabawie zwróćmy uwagę również na to, by mankiety kurtek i kombinezonów były regulowane rzepem, co zapobiegnie utracie ciepła. 

Pamiętajmy, że dobrej jakości odzież outdoorowa to inwestycja, która wytrzyma więcej niż jeden sezon. Dzięki odpowiednio skompletowanej garderobie nasze urwisy z uśmiechem na ustach będą wspominały wygrane bitwy na śnieżki i inne zimowe aktywności.

Lemon Explore to marka należąca do spółki CDRL S.A., która tworzy ubranka dla aktywnych dzieci, lubiących zabawę na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Marka ma w swojej ofercie ubrania, obuwie i akcesoria dla dziewczynek i chłopców w rozmiarach od 92 do 164. Lemon Explore stawia na wygodę, komfort i bezpieczeństwo. Wszystko po to, by dzieci mogły cieszyć się każdą chwilą i nieustannie poszukiwać nowych przygód. Oferta marki dostępna jest w sklepie internetowym lemonexplore.com, 27 salonach stacjonarnych oraz wybranych salonach Coccodrillo.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)