single-image

Wyjątkowy zapach, niepowtarzalny dotyk – intymność w miłości

Aleksandra Broda

Zastanawiałaś się kiedyś, na jakiej podstawie ludzie dobierają się w pary? Oczywiście, że jest to indywidualna, bardzo intymna sprawa. Dlaczego według niektórych jesteśmy atrakcyjni, a według innych nie? I co zadecydowało o tym, że zakochałaś się akurat w tej osobie? Oprócz tego, że „nadajecie” na tych samych falach i macie wspólne cele? Natura czasami podpowiada bardziej, niż nam się wydaje.

 

Wyjątkowy zapach tej drugiej osoby.

Zapachy to związki chemiczne, które pobudzają narząd węchu, czyli nos. Zapachy mogą być przykre, drażniące i wywołujące złe skojarzenia. Jednak są takie zapachy, obok których nie można przejść obojętnie. Każdy człowiek ma swoją specyficzną, niepowtarzalną woń. I na każdym człowieku kosmetyki, perfumy pachną inaczej. To jest niesamowite, jak kilka nut zapachowych może zawrócić w głowie i sprawić, że człowiek poczuje się lepiej, bezpieczniej.

Istnieje wiele badań, które mówią o tym, że ludzie łączą się w pary nie tylko ze względu na charakter, ale również dzięki specyficznemu zapachowi drugiej osoby. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Na indywidualny zapach składają się niewyczuwalne feromony oraz zapach skóry. To dlatego, kiedy człowiek poznaje drugiego człowieka (przeciwnej płci), może w kilka sekund ocenić poziom jego atrakcyjności. Oczywiście, ten poziom z czasem może się jednak zmniejszyć, lub zwiększyć. Każdy człowiek ma swój gust i preferencje. Tak naprawdę wygląd wcale nie jest najważniejszy. Zmysł węchu i tak dostanie odpowiednie bodźce i wyśle informację do mózgu. To dlatego zakochani ludzie mogą wszędzie poznać zapach partnera. Człowiek jest wręcz głodny zapachu drugiej połowy. Zapach w połączeniu z dotykiem osoby, którą się kocha, uwalnia endorfiny i wywołuje poczucie bezpieczeństwa. To jest prawdziwa bomba pożądania i miłości.

To, jak dotyka ta druga osoba.

To, w jaki sposób dotyka ta osoba, jest również ważne. Sposób, w jaki łapie za rękę i obejmuje. To dlatego, jeśli człowiek czuje się źle i przytuli go inna osoba, nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu. Ponieważ ramiona partnera, którego się kocha, są najlepszym schronieniem przed całym złem. Każdy dotyka na swój sposób. I chociaż wydaje się to dziwne – nikt tak samo nie złapie za rękę albo nie obejmie. Poza tym dotyk osoby, którą się kocha, działa przeciwbólowo. Dotyk dwóch dorosłych, czujących coś do siebie osób jest bardziej intymny, niż sam seks. I uzależnia.

To, co potrafisz dostrzec w oczach drugiej osoby.

Prawda jest taka, że ludzie dobierają się również pod względem atrakcyjności fizycznej. Jest to jednak zbyt indywidualny dla każdego temat, aby móc zabierać głos w tej sprawie. Nie mniej jednak oczy są naprawdę zwierciadłem duszy i często dwie pary oczu po prostu się do siebie przyciągają, nie mogą przestać się na siebie patrzeć. Nie chodzi tutaj ani o ich kolor, ani o ich wielkość. To, w jaki sposób patrzy ta druga osoba i to, że ty potrafisz dostrzec w jej oczach błysk, czy nawet łzy, jest niezwykle miłym i wyjątkowym doświadczeniem. Osoby, które potrafią patrzeć sobie w oczy, czasami nie muszą mówić nic, aby się zrozumieć. W oczach swojej miłości widać również doświadczenie, rysy na szkle, sztormy na morzu. Podczas kiedy inni widzą tylko narząd.

Jak odbierają bodźce osoby pozbawione któregoś z tych zmysłów? Podobnie – po prostu czują jeszcze bardziej, intensywniej za pomocą sprawnych zmysłów.

Jeśli ktoś zastanawiał się kiedyś: „Co ona w nim widzi? Przecież jest brzydki, nieatrakcyjny!”. To warto pomyśleć o tym, że ta osoba dla swojej drugiej połowy może być całym Światem. To jest kwestia bardzo intymna i indywidualna, a składa się na nią wiele czynników. To nie jest tak, że nie ma ludzi brzydkich, są tylko biedni. To jest tak, że nie każdemu podpasujemy, spodobamy się. Ale kiedy już znajdziemy prawdziwą miłość z wzajemnością, to dla niej będziemy czymś więcej, niż tylko wyglądem. Będziemy zapachem, który unosi się w powietrzu i podwyższonym poziomem endorfin. Będziemy wyjątkowym, pożądanym dotykiem. Będziemy oczami, w których widać wspólną przyszłość.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)