single-image

PARTNER, OJCIEC, MĘŻCZYZNA.

Aleksandra Broda

Mało osób wie, że dzisiaj jest nieoficjalny Dzień Mężczyzn. Tak naprawdę Święto to powinno obchodzić się 19 listopada. Nie zmienia to jednak faktu, że każda okazja jest dobra do tego, aby porozmawiać o tych fajnych mężczyznach. O tych wspaniałych ojcach, którzy są wśród nas. Bo są. Zasługują na szacunek i na docenienie – tak samo, jak my, kobiety.

Gdzieś tam, przez bagaż doświadczeń, czasami zapominamy, że są wśród nas prawdziwi mężczyźni. Czasami to nasi partnerzy, mężowie. Czasami nasi ojcowie. Może być nim wujek, kolega, przyjaciel. A może dzisiaj w sklepie minęliśmy takiego, co dla swojej rodziny zrobiłby wszystko. Mężczyźni… Ojcowie…

Zapach ich skóry, który poznamy zawsze. Ich czułe, szerokie ramiona, które nas tulą. Dłonie, które nie trzymają już nas… bo trzymają dzieci. Ciepło ich głosu, piękne oczy, które czasami głupkowato się śmieją…

Kłótnie – i te małe i te duże. Ciśnienie podniesione jakby przez najmocniejszą kawę. Czasami niezrozumienie, ale często wspieranie. Mężczyźni, ojcowie. Też starają się być najlepszą wersją siebie. Dla dzieci w szczególności.

My nie mamy z nimi do końca łatwo, oni nie mają z nami. Ale czym byłby związek, w którym wszystko jest idealne?

Mówią, że to kobiet nie da się zrozumieć. Męski świat też jest czasami pogmatwany. Pełny problemów, wzruszeń, uniesień i porażek. Kiedy się im bliżej przyjrzymy, też zobaczymy wrażliwość. I jeśli tę wrażliwość zamienimy na atut, stanie się ona czymś ważnym, naprawdę cennym. Być może okazują ją na inne sposoby, bardziej „twardo” podchodzą do emocji, to jednak one są. Naprawdę są. I to jest piękne.

Mężczyzna, ojciec, który oddałby życie za swoje dzieci. Ten sam, co kilkanaście lat być może nawet nie prezentował się dobrze, jakoby miał zostać ojcem. A jednak… Dzisiaj czule całuje w czółko, a dzieci uwielbiają, kiedy czyta im bajeczki, kiedy JEST.

Ach, Ci mężczyźni. Potrafią rozkochać, pomimo tego, że tak samo czasami podnoszą ciśnienie. Ci mężczyźni, którzy zaczynali tylko jako partner, a teraz są i partnerami i mężami. I najładniej im przy dzieciach. Najpiękniej. A naj, naj piękniej, to kiedy wszyscy są razem.

A w powietrzu unosi się ich zapach, a ich ramiona są wielkie i szerokie jak dom, w którym zawsze można się schować.

Mężczyźni! Doceniamy, wspieramy. Wszystkiego naj, najlepszego!

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)