single-image

Jest coś, co każda kobieta powinna mieć zawsze w torebce

Aleksandra Broda

Co nosisz w swojej torebce? Założę się, że: chusteczki, klucze, dokumenty, coś na ząb, gumy do żucia, zabawki dzieci, kosmetyki. Czy wiesz jednak, że jest coś, co uważam, że powinnaś nosić zawsze? Tak samo, jak w aucie obowiązkowym elementem jest trójkąt ostrzegawczy, tak samo, w szczególności damskiej torebce jeden gadżet powinien być obowiązkowy.

Nie myśl, że Ciebie to nie dotyczy

Czy wiesz, że latem dochodzi do większej liczby przestępstw na tle seksualnym? Od lat przypomina o tym Policja i stara się edukować na ten temat. To właśnie latem, kiedy to słońce zachodzi dość późno, pozwalamy sobie na dłuższą wizytę u koleżanki, ponieważ zdążymy wrócić do domu, nim jeszcze się ściemni. To samo oczywiście jest z wypadami na plac zabaw z dziećmi. Z tym że każda takie sytuacje mogą skończyć się tragicznie. Oczywiście miejmy taką świadomość przez cały rok, a nie tylko latem.

Parę dni temu w Kielcach 25-latek napadł na kobietę w centrum, w godzinach rannych. Kobieta jest w złym stanie, a policja ustala, czy doszło również do gwałtu. Niejednokrotnie słyszeliśmy smutne wiadomości, jak mężczyźni napadali kobiety, tutaj w Polsce: w windach, czy też na peronach. Sama znam kobiety, które zostały ofiarami. Wydaje mi się, że temat gwałtów, napadów na tle seksualnych, czy też kradzieży wydaje się bardzo daleki kobietom, a to bardzo źle.

Warto jeszcze raz przywołać do tablicy kwestię tego, że niektórzy mężczyźni pozwalają sobie na zaczepianie nas, kobiet, na ulicy. Komentują nasz wygląd, gwiżdżą… Każda z nas reaguje inaczej. I właśnie nasza reakcja może nie spodobać się szowiniście. W ten sposób pojawia się u takich typów jeszcze więcej agresji.

Ważny gadżet, który może uratować zdrowie i życie

Dlatego uważam, że nasza torebka powinna przyjąć jeszcze jedną, ważną rzecz, która może uratować nam zdrowie i życie. Chodzi mi o gaz pieprzowy. Gaz pieprzowy to zazwyczaj mała buteleczka, której zawartością możemy potraktować napastnika. Gaz pieprzowy jest niesamowicie łatwy w użyciu. Psiknięcie go w twarz oprawcy da nam czas na ucieczkę i wezwanie pomocy. Gaz pieprzowy kupisz już od 20 zł, ale są oczywiście droższe. Wszystko zależy od firmy, a także formy. Widziałam, że na rynku dostępne są takie przypominające np. szminki. Ja kupiłam na Allegro za ok. 30 zł.

Są sytuacje, podczas których wyciągnięcie gazu jest praktycznie niemożliwe. Przestępca podejdzie do nas od tyłu, czy też zaatakuje bardzo szybko. Nie mniej, naprawdę warto nosić ten gadżet zawsze ze sobą. Pamiętaj, że gaz pieprzowy jest całkowicie legalny. Możesz zastanowić się także nad paralizatorem.

Skomentuj, udostępnij, podaj dalej. To bardzo ważne.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)