single-image

Wakacje w domu – co robić z dziećmi w wakacje?

Aleksandra Broda

Wakacje w domu też mogą być fajne! Nawet jeśli mieszka się w dużym mieście. W tym roku raczej nigdzie nie pojedziecie, a jeśli tak, to na krótko? Przeraża Cię wizja siedzenia z dziećmi w czterech ścianach? Niekoniecznie tak musi być. Każde miasto ma wiele do zaoferowania, nawet te małe miejscowości. Co więc robić z dziećmi w wakacje, jeśli otaczamy się głównie wieżowcami, fabrykami i budynkami? Zapraszamy do przeczytania naszych propozycji.

 

  • Kalendarz imprez. Znajdź w internecie kalendarz imprez dla danego miasta i miejscowości. Zapisz sobie wszystkie terminy imprez i atrakcji, aby o nich nie zapomnieć. Być może za kilka dni na Ratuszu odbędzie się koncert dla dzieci? A na początku sierpnia na obrzeżach miasta będzie piknik rodzinny? Dzieci uwielbiają tego typu atrakcje. 

 

  • Wyjście do muzeum, galerii sztuki i kina. Te trzy propozycje powinny znaleźć się na każdej wakacyjnej liście. Praktycznie w każdym mieście znajduje się jakiś obiekt, który dzieci znają tylko z wycieczek szkolnych, a ty zapomniałaś o ich istnieniu. Przełam się i daj szansę na nowe doświadczenia sobie i dzieciom.

 

  • Wielkie bańki mydlane. Zakup dużego zestawu do baniek mydlanych to inwestycja. Kiedy znowu siedzicie w domu, a ty nie masz ochoty ogarniać się na wyjście, to wyjdźcie na podwórko. Wystarczy Wam mały kawałek trawnika lub ścieżki, aby popuszczać bańki mydlane. Im większe, tym lepiej. Zabawa gwarantowana, a wcale nie trzeba się ogarniać i specjalnie przygotowywać. 

 

  • Polub się z placem zabaw. Z doświadczenia wiemy, że nie każdy rodzic lubi wychodzić z dziećmi na plac zabaw. Większość dzieci trzeba pilnować i biegać za nimi. W dodatku nie każdemu odpowiada fakt, że inni rodzice będą próbować zagadywać. Place zabaw jednak zapewniają dzieciom ruch i pozwalają na poznawanie rówieśników. Weź pod uwagę fakt, że czas w tego typu miejscach płynie szybko, a dzieci po zabawach w piaskownicy i bieganiu między huśtawkami śpią lepiej i dłużej. 

 

  • Wyprawy do parku. W każdym mieście są parki, a nawet małe lasy. Mniejszym dzieciom można proponować zbieranie szyszek, żołędzi czy patyków. Może wydawać Ci się to nudne, ale dla dzieci będzie to niezapomniana przygoda i zabawa. Drzewa zapewnią schronienie przed upałami, a czystsze powietrze dotleni i zwiększy odporność. 

 

  • Baseny i termy latem stoją otworem, a dzieciaki uwielbiają zabawy w wodzie. Przełam się i idź z dziećmi się pochlapać. Szybko zrozumiesz, że to świetna rozrywka również dla dorosłych. 

 

  • A co kiedy jest ponuro, zimno i pada deszcz? Rano bez względu na pogodę, idźcie na krotki spacer. Może to być nawet wyjście do sklepu. Dotlenienie mózgu z rana doda Wam sił i chęci na wykorzystanie reszty dnia. Później możecie zrobić sobie „dzień lenia”. Z młodszymi dziećmi poukładać klocki, a ze starszymi pograć w gry planszowe. Możecie też zorganizować wielkie sprzątanie, które okaże się świetną zabawą, bo będziecie mieli na nie cały dzień. Bez pośpiechu i nacisku, że coś jest niedoczyszczone. Wieczorem może obejrzycie bajkę albo jakiś fajny film? A może pooglądacie wspólnie YouTuba? W wakacje ma się więcej przywilejów. 

 

  • Wakacje w mieście to również możliwość spędzania czasu w galeriach handlowych. Wszystko oczywiście z umiarem. Raz na jakiś czas możecie wybrać się do galerii na lody albo skorzystać z płatnej sali zabaw, którą praktycznie każda galeria posiada. Dla dzieci to możliwość pobawienia się innymi zabawkami, a dla Ciebie chwila odpoczynku. 

 

Wakacje w mieście mogą być fajne, pod warunkiem, że się chce. Nie trzeba wcale wyjeżdżać na wakacje, aby czuć, że były one wykorzystane na sto procent. Wystarczy trochę się zaangażować. Jak widać – pomysłów na spędzanie wakacji w domu – w mieście jest mnóstwo. 

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)