single-image

Jak dbać o siebie w ciąży? Żywienie

Aleksandra Broda

Piramida witaminowa dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

To, że prawidłowe odżywianie odgrywa bardzo ważną rolę w należytym rozwoju dziecka, wie każda przyszła mama. Dostarczanie odpowiednich witamin, minerałów, a także kwasów jest jednak ważne również dlatego, iż kształtuje wewnątrzmaciczne środowisko, co ma ogromne znaczenie dla zdrowia Twojego dziecka. I dlatego lekarze, a także położne zalecają, by przyszła mama odpowiednio starannie układała swoje menu, dbając o to, by w codziennych posiłkach znalazło się dużo owoców, warzyw, ryb, orzechów i produktów pełnoziarnistych. W ciąży jednak nie wszystko smakuje tak samo. Zmienia się smak, a organizm jest szczególnie wrażliwy na zapachy. To czasem utrudnia ułożenie zdrowego i pełnowartościowego menu. Ponadto kobiety, które borykają się z cukrzycą ciążową, są zmuszone do obniżenia poziomu cukru, a tym samym eliminowania z diety wszystkich owoców. Co, jeśli niekoniecznie przekonane są do smaku szpinaku, zielonej pietruszki, czy brukselek? I jeszcze ten paniczny strach, który ogarnia mamę przed wyborem tych właściwych ryb, bez dodatku rtęci i ciężkich metali. Witaminy i minerały trzeba jednak dostarczać swojemu dziecku. Rozwiązaniem może być, więc odpowiedni suplement diety. Sięgnąć po tabletki? Tu przyszła mama musi szczególną uwagę zwrócić na fakt, iż niezbędne podczas ciąży witaminy, będą się wchłaniać wyłącznie z dodatkiem tłuszczy. Zjedzenie surowej marchewki czy połknięcie witamin w postaci tabletek może więc nie przynieść takiego efektu, co właściwie skomponowany napój mleczny Pregnalac. To idealna kompozycja, która zadba o zdrowie mamy, a także zagwarantuje, że przyjmowane witaminy czy minerały wzmocnią organizm i zapewnią właściwe warunki dla rozwoju dziecka.

Prelagnac żywienie w ciąży

Pregnalac – wszystko, czego potrzebujesz podczas ciąży.

O Pregnalacu przeczytasz, iż jest to produkt, który wprowadzi do diety przyszłej mamy wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Te składniki to nie tylko witaminy i minerały, które znajdziesz w każdym innym suplemencie diety. Pregnalac został opracowany w zupełnie inny sposób. To bowiem bardzo zdrowy i pożywny napój, oparty na prawdziwym mleku, zawierającym serwatkę wolną od GMO. To bardzo istotna informacja dla przyszłej mamy. Białka serwatkowe są bowiem cennym źródłem aminokwasów egzogennych, które wspierają system odpornościowy zarówno mamy, jak i dziecka, działają przeciwnowotworowo, a także zbawiennie wpływają na układ sercowo – naczyniowy. Wspominając o witaminach, nie wolno pominąć obecności tłuszczów, zapewniających idealne wchłanianie się witamin, zwłaszcza z grupy A, D, E i B. To dlatego Pregnalac o wiele lepiej niż inne preparaty spełnia swoje funkcje i również z tego powodu tworzy bardzo dobre środowisko dla rozwoju Twojego dziecka.

Kwas DHA i naturalny skład mleka

Przyszłe mamy szczególną uwagę przywiązują do kwasu foliowego, który rzeczywiście jest bardzo ważny w okresie ciąży i również znajduje się w Pregnalacu. To jednak niejedyny kwas, który powinien mieć znaczenie dla ciężarnych kobiet. Cenny jest bowiem także kwas DHA czy kwas alfa – linolenowy. To właśnie dzięki obecności tych dwóch kwasów Pregnalac czuwa między innymi nad prawidłowym rozwojem siatkówki oka oraz mózgu dziecka. Jeśli więc odżywcze mleko Pregnalac będziesz nadal spożywać w okresie laktacji, to zapewnisz swojemu dziecku cenne składniki odżywcze również po urodzeniu. Nie bez znaczenia jest także naturalny skład mleka Pregnalac. Dzięki temu ten suplement diety działa zupełnie inaczej niż tabletki czy kapsułki. Nie tylko zapewnia szybsze działanie, ale również nie powoduje oblepiania jelit i nie zaburza pracy kosmków jelitowych.

Kto powinien przyjmować Pregnalac?Pregnalac to mleko dedykowane kobietom planującym ciążę, spodziewających się dziecka czy karmiących piersią. Kwas foliowy czy DHA, a także wapń warto bowiem przyjmować na kilka miesięcy przed ciążą, jak i wraz z mlekiem matki, dostarczać dziecku również w pierwszych miesiącach jego życia. Do przyrządzenia tego zdrowego i smacznego napoju potrzebujesz jedynie przegotowanej wody. Napój przyrządzisz więc zarówno w domu, jak i w pracy czy nawet podczas urlopowego wyjazdu.
Mleko Pregnalac kupisz w renomowanych aptekach, również online.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)