single-image

Dlaczego warto mieć przyjaciela i jak go znaleźć?

Aleksandra Broda

Przyjaźń może wnieść wiele pozytywnych rzeczy do Twojego życia. Mówią, że ta prawdziwa przetrwa wszystko i będzie najcenniejszym skarbem, jaki można mieć. Nic więc dziwnego, że każdy potrzebuje bliskiej osoby, na którą zawsze może liczyć i bezgranicznie jej ufać.

Jeśli masz już przyjaciela, to zapewne wiesz, jak wiele dobrego niesie ze sobą posiadanie takiej osoby. Jednak jeśli wciąż szukasz przyjaźni, to podpowiemy Ci, gdzie możesz ją znaleźć i jak może ona zmienić Twoje życie.

Prawdziwy przyjaciel, czyli kto?
Do prawdziwego przyjaciela możesz zadzwonić nawet w środku nocy, mając pewność, że się za to nie pogniewa. To z nim właśnie możesz się wspólnie bawić, uczyć i spędzać każdą wolną chwilę. On Cię zawsze wysłucha i doradzi, a kiedy trzeba, to konstruktywnie skrytykuje, np. wybijając jakiś niebezpieczny pomysł z głowy. Przyjaciel nie tylko doda Ci skrzydeł, ale nimi będzie zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Nigdy nie zostawi Cię w potrzebie i nie zdradzi Twoich tajemnic. To właśnie z nim będzie łatwiej Ci się szło przez życie.

O przyjaźń trzeba dbać!
Przyjaźń jest bardzo piękna, ale trzeba się o nią wspólnie troszczyć. Nie jest łatwo być wiernym przyjacielem, kiedy np. się kłócicie. Kłótnie i drobne sprzeczki są nieodłącznym elementem każdej relacji, więc możesz być spokojny. Dopiero to, jak wychodzicie z nieporozumień, świadczy o tym, że jesteście prawdziwymi przyjaciółmi. Bratnie dusze zawsze się ze sobą godzą i szanują drugą osobę. Przyjaźń często wystawiana jest na próbę czasu- możesz nie widzieć swojego przyjaciela nawet przez długi czas, ale obydwoje musicie starać się utrzymywać ze sobą kontakt.

Gdzie szukać przyjaźni?
Przede wszystkim musisz otworzyć się na nowe znajomości lub zacząć doceniać te stare. Może z Kubą ze szkolnej ławki dogadujesz się świetnie i miło by było wyjść z nim na spacer po szkole? Możesz również zapisać się na kółko tematyczne lub inne zajęcia pozaszkolne, które Cię interesują. Być może znajdzie się ktoś, kto również uwielbia sport i okaże się, że będziecie mieli o czym rozmawiać? Jedno jest pewne- nie wolno szukać przyjaźni na siłę i wchodzić w wymuszone relacje z rówieśnikami. Czasami jest tak, że na swojego przyjaciela musisz po prostu poczekać! Sam staraj się być miły i otwarty na ludzi, a zobaczysz, jak łatwo zyskasz sympatię kolegów i koleżanek.

Życzymy Ci samych prawdziwych i długoletnich przyjaźni!

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten, który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten, który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam- Edward Stachura.

Przyjaciel to człowiek, który wie wszystko o tobie i wciąż cię lubi- Elbert Hubbard.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)