single-image

Jak spędzić Dzień Dziecka nie wydając dużo pieniędzy? Nasze propozycje

Aleksandra Broda

Dzień Dziecka w tym roku wypada w sobotę, więc zapewne część rodziców będzie miało wolne, lub będzie krócej pracowało. Jednak bez względu na to, jaki tryb pracy prowadzą opiekunowie, warto postarać się, aby Dzień Dziecka kojarzył się nie tylko z prezentami, ale szczególnym Świętem dla pociech.

Bo tak samo, jak świętujemy Dzień Matki, czy Dzień Ojca, tak samo uroczyście można obchodzić Dzień Dziecka. W tym szczególnym dniu warto zrobić coś wyjątkowego, chociaż wcale nieskomplikowanego. A budżet będzie najmniejszym problem, ponieważ, żeby się dobrze bawić, wcale nie trzeba wydawać majątku. Przedstawiamy nasze propozycje na ten szczególny dzień.

 

1. Dzień w pidżamie. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjała, a Wasz grafik w tygodniu jest bardzo napięty, warto zrobić sobie przerwę. W tym dniu wszyscy domownicy mogą chodzić w pidżamie i odpuszczą sobie sprzątanie i zakupy. Zamiast tego spróbujecie wspólne wyczarować obiad z produktów, które akurat macie w swojej spiżarni. Nie ma śmietany, a chcecie zrobić sos? Pomyślcie, czym możecie zastąpić ten składnik. Wspólne gotowanie i brudzenie się przy tym sprawi dzieciom więcej radości niż niejedna zabawka. Oprócz obiadu możecie przygotować ciasto, czy nawet tort. Dzień w pidżamie to również świetna okazja do zagrania w gry planszowe lub obejrzenie filmu całą rodziną.

 

źródło zdjęcia: Pinterest

2. Jeśli rodzice są „odważni” i lubią się bawić, mogą z tej okazji przygotować dzieciom mały teatrzyk lub nawet zaśpiewać wymyśloną przez nich piosenkę specjalnie dla dzieci. Uśmiech i radość dzieci gwarantowane, bo zobaczą swoich rodziców w innym, bardziej „luzackim” wydaniu. W końcu dorośli, to też trochę dzieci, prawda?

3. Wspólna wycieczka rowerem lub pociągiem. Macie auto? To nic! W tym dniu warto zrobić coś inaczej i wybrać inny środek transportu. Dzieci uwielbiają jazdę pociągiem, zwłaszcza jeśli rzadko nim podróżują. Wcale nie musicie jechać daleko – wystarczy, że podjedziecie na pobliskie jezioro, czy do sąsiedniego miasta na lody. Jeśli nie macie rowerów, koniecznie sprawdźcie, czy w waszej miejscowości nie ma żadnej wypożyczalni rowerów. Mniejsze dzieci mogą podróżować w foteliku rowerowym wraz z rodzicem.

4. Galerie handlowe w tym dniu organizują dla dzieci mnóstwo darmowych atrakcji. Jeśli dysponujecie małym budżetem i np. ograniczonym czasem – wybierzcie się z dziećmi na zabawę. Będą mogli poznać nowych znajomych, dobrze się bawić i przede wszystkim poczuć się wyjątkowo i wziąć udział w konkursach.

 

5. Coś, co kosztuje niewiele pieniędzy, ale za to dużo odwagi. Umówcie się ze wszystkimi domownikami, że dzieci wybierają kolor ubrań, w którym wszyscy będą musieli chodzić. Cała rodzina na różowo albo czarno? A czemu nie?! W dodatku możecie przebrać się za księżniczki, królów czy nawet ubrać całkowicie niedopasowane ubrania. A niech się ludzie patrzą i dziwią! Wy będziecie mieć dużo frajdy i poczucie, że wspólnie możecie się dobrze bawić i dodawać sobie odwagi.

6. Ostatnia propozycja to zrobienie z salonu bazy lub namiotu. Zabawa w survival to coś, co kochają dzieci. A jeszcze, kiedy mogą założyć wielki koc pomiędzy fotele i udawać, że to ich kryjówka, są w siódmym niebie. No i jeśli w zabawie będą uczestniczyli rodzice – to spotęguje szczęście. Wieczorem możecie włączyć latarki i wspólnie przeczytać ulubione bajki lub opowiedzieć wymyślone historie.

Pamiętajmy, że dostawanie prezentów to jedno, a obchodzenie Święta to drugie. I właśnie to drugie powinno najbardziej się liczyć. W końcu każda okazja jest dobra, aby się wspólnie bawić.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przydały Wam do gustu. Jak wy będziecie spędzać Dzień Dziecka? Koniecznie się z nami podzielcie!

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)