single-image

Wszyscy rodzice grają w tej samej drużynie. #CHROŃDZIECKO

Aleksandra Broda
“Chronisz, bo kochasz.
Działasz skutecznie, bo masz wiedzę. “

 

My rodzice, chociaż wszyscy inaczej- gramy tak naprawdę w tej samej drużynie. Nieważne, jakie mamy metody wychowawcze, jaki stosunek do medycyny czy diety, bo prawda jest taka, że wszystkim nam zależy, żeby nasze dzieci miały w życiu jak najlepiej.

Ale co to właściwie znaczy „jak najlepiej”? Jak najlepiej to znaczy jak najbezpieczniej. Chcemy, żeby nasze dzieci czuły się i przede wszystkim były bezpieczne.

Zapinamy im pasy i wozimy w dobrych fotelikach. Uczymy jak należy przechodzić na pasach. Uświadamiamy, że obcym nie należy ufać. Troszczymy się, żeby nie chorowały. Pomagamy im w nauce i często, w obawie zabraniamy im pewnych rzeczy.

Co jeszcze możemy zrobić, aby chronić nasze dzieci? Sprzeciwić się cyberprzemocy, która zbiera żniwa każdego dnia.

W dobie telefonów komórkowych, internetu i komputerów nasze dzieci mogą paść ofiarą cyberprzemocy. Mało kto jednak zdaje sobie z tego sprawę.

Pornografia, stalking, sexting, cyberbullying, namowy do autodestrukcji-
To tylko nieliczne rodzaje cyberprzemocy. O tym będziemy mówić głośno, tak głośno, jak tylko się da.

CHROŃ DZIECKO (kliknij) to kampania społeczna, która informuje o zagrożeniach w internecie, które coraz częściej dotykają nasze dzieci. Akcja stawia nacisk na edukację rodziców w tym zakresie tak, aby mogli oni przygotować swoje dzieci na niebezpieczeństwa, które czyhają nie za rogiem, lecz po drugiej stronie monitora.

Nie bądźmy obojętni, nie myślmy, że nas to nie dotyczy! Bo cyberprzemoc to problem na wielką skalę. W każdej szkole jest ofiara i w każdej szkole być może jest oprawca.

Nauczmy się słuchać nasze dzieci, kiedy cichutko wołają o pomoc. Nauczmy się dostrzegać wszelkie nieprawidłowości, które mogą zadecydować nawet o życiu naszych bliskich.

Apelujemy o udostępnianie! Dajemy Wam wiedzę na tacy, dajemy Wam siłę i wiarę w to, że razem możemy iść ku lepszemu życiu NASZYCH DZIECI.

Zachęcamy do stworzenia zdjęcia z hashtagiem #chrońdziecko i udostępnieniu go na swoim profilu w mediach społecznościowych. Niech wszyscy wiedzą, że rodzice grają w tej samej drużynie.

 

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)