single-image

Teorie spiskowe, nad którymi zastanawia się dzisiaj praktycznie każdy.

Aleksandra Broda

Chcieliśmy już przestać pisać o koronawirusie, ale cały czas napływają do nas wasze wiadomości. Dlatego to będzie przedostatni wpis na najbliższe dwa tygodnie o koronawirusie. W życiu każdego z nas często pojawiają się pytania, na które odpowiedzi wydają się niejasne i niepewne. Im bardziej brniemy w wolne media, tym bardziej odkrywamy: teorie spiskowe. Najpopularniejsze teorie spiskowe to te o śmierci Michaela Jacksona, jakoby jego śmierć miała być zemstą iluminatów za to, że całe życie ostrzegał przed nimi w swoich piosenkach. Pojawiają się również wątpliwości dotyczące rzekomego samobójstwa Andrzeja Leppera, które sugerują, że mogła być to śmierć za wiedzę, jaką posiadał o przekrętach polityków i wpływowych ludzi.

Dzisiaj, kiedy siedzimy już tyle w domu, szukamy odpowiedzi na pytania: Dlaczego? Skąd? Co będzie dalej? Trafiamy na teorie, które mimowolnie lepimy w całość, a później dowiadujemy się, że nie tylko my tak myślimy. Na wstępie zaznaczę, że chociaż jestem fanką teorii spiskowych (nie znaczy jednak, że w nie wierzę!), to ten artykuł nie powstałby, gdybyście wy tego nie chcieli.


Teorie spiskowe są potrzebne. Przynajmniej ja tak uważam. Pozwalają nam patrzeć na Świat z szerszej perspektywy, wymagają od nas myślenia i zagłębienia się w to, jak MOŻE działać Świat, a my o tym nie wiemy. Nie chodzi jednak o to, aby w nie wierzyć, chociaż z pewnością niejedna teoria jest prawdą. Chodzi o to, żeby traktować to jako rozrywkę, w której naprawdę możemy się czegoś nauczyć. Nikt nam nie może narzucić, w co mamy wierzyć, a w co nie. I nikt nie może nas obrażać za to, że interesujemy się różnymi teoriami. Wydaje mi się to o wiele ciekawsze i głębsze niż czytanie plotek na temat gwiazd albo oglądanie telewizji bez OBIEKTYWNEGO punktu widzenia.

Koronawirus. Broń biologiczna, czy skutek globalnego ocieplenia?

Globalne ocieplenie mogłoby być idealną przykrywką, która ukryłaby broń biologiczną. A z drugiej strony, badania udowadniają, że za kilkanaście lat, jeśli nie zwolnimy tempa życia i nie zaczniemy szanować przyrody, nasze dzieci mogą mieć brak dostępu do świeżych warzyw i owoców. Znikną zimne pory roku, a konsekwencje tego będą śmiertelne. To oczywiście jest wielki skrót tego, co najprawdopodobniej się wydarzy. Tak więc przyroda zaczęła się buntować, ale czy sama stworzyła śmiercionośnego wirusa? Może ktoś jej pomógł?

„To Chiny są za wszystko odpowiedzialne. Wirus wymknął im się spod kontroli” – pisze jedna z naszych czytelniczek. I to kolejna teoria, którą przedstawiamy. Ktoś inny stwierdził, że to Chiny, Rosja albo USA „wypuściły” wirusa, aby zniszczyć gospodarkę i stać się liderem nie do pokonania. Moim zdaniem, ale to tylko moje zdanie, to żadne Państwo nie zadałoby sobie takiego ciosu. Jeśli ktoś „wypuścił” wirusa, to ten, co jest jeszcze wyżej…

Niektórzy uważają to za czyn Iluminatów, inni idą głębiej i uderzają w grupę Bildenberg, która rzekomo dąży do tego, aby zaszczepić cały Świat wadliwymi szczepionkami. Szczepienia te rzekomo będą wywoływały coraz to więcej chorób, więc i zyski ze sprzedaży leków będą coraz większe. Leki miałyby nie leczyć, lecz łagodzić objawy. Każdy człowiek wraz ze szczepieniem zostałby zaczipowany. Ci, którzy tego nie zrobili, trafiałyby do obozów.

A może nie należy mieszać do tego Bildenbergów, bo za wszystko odpowiedzialne jest WHO, które ma takie same zamiary? Są również teorie mówiące o tym, że koronawirus to zwykła nagonka mediów, aby zastraszyć ludzi i żeby poddali się wadliwym szczepieniom. Tutaj akurat, bardzo możliwe jest to, że wszystko kręci się wobec wprowadzenia obowiązku szczepień bez żadnych wyjątków, ale na pewno nie możemy mówić o tym, że koronawirus nie jest poważny! Miejmy szacunek do swojego zdrowia i do zdrowia wszystkich tych, którzy pracują po to, aby leczyć i nam pomagać!

Zmniejszenie ludności poprzez usunięcie najsłabszych jednostek. To akurat zaproponował nam nasz czytelnik, który powiedział, że być może specjalnie chronią dzieci, aby one zostały na tym Świecie, bo są potrzebne.

Nowy Porządek Świata. Do tej grupy trafiłam już jakiś czas temu ze względu na swoją ciekawość. Ci ludzie wierzą w to, że koronawirus jest tylko przykrywką, a podczas pandemii mają miejsca duże aresztowania przestępców, pedofilów. Wierzą w to, że kiedy się to skończy, być może nadejdzie Nowa Era, która będzie pełna pokoju i spokoju. Ci ludzie mają w sobie naprawdę dużo wiary i codziennie napływa do mnie ich pozytywna energia. Są pokorni, oddani życiu i wierzą w dobro. Uważają na siebie, ale z taką pokorą przyjmują to, co się dzieje, że podziwiam.

Sieć 5G. Teorie mówią o tym, że to właśnie wprowadzenie sieci 5G, a nie koronawirus nas zabija. Z jednej strony ta sieć ma nam pomóc i ułatwić pracę np. lekarzom, a z drugiej strony ponoć ma nas kontrolować, a nawet powodować nowotwory.

Będziemy już kończyć. Bardzo proszę o brak hejtu w komentarzach, ponieważ artykuł został stworzony na prośbę czytelników, a porusza tematy bardzo odbiegające od codzienności. Myślę, że dzisiaj bardzo dużo osób zadaje sobie różne pytania. Nie chcemy wywoływać paniki. Teorie spiskowe zawsze zostaną teoriami spiskowymi. Tak naprawdę, jeśli nawet mamy w czymś rację, to nigdy się o tym nie przekonamy. Warto jednak czasami wyjść poza telewizję i się zastanowić, potraktować to jako rozrywkę, a może pewną filozofię?

Zostańmy w domu. Zachowujmy środki ostrożności. Pamiętajmy, że wszystko ma swój koniec. A później wspólnymi siłami będziemy budować pewne rzeczy na nowo. Trzymajcie się kochani. Starajcie się nie stresować, bo miłość, braterstwo, spokój i dobre uczynki wpływają na naszą odporność. 

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)