single-image

Pokój dziecka – przestrzeń, w której liczy się wyobraźnia

Aleksandra Broda

Każdy pokój młodzieżowy to zupełnie indywidualny potencjał. To przestrzeń, którą warto dobrze wykorzystać urządzając funkcjonalnie i praktycznie. Niemałe znaczenie ma odpowiednie rozmieszczenie mebli i dekoracji, a także wydzielenie strefy do nauki i odpoczynku. Warto również pamiętać o sprytnym przechowywaniu, co ułatwi zachowanie porządku i segregowanie przedmiotów, których jest tak wiele w pokoju dziecka. Niektóre są niezbędne do innych mamy sentyment. Jak umiejętnie zaaranżować wszystkie elementy w spójną całość? Podpowiadamy…

Plan na pokój dziecka

Regały dziecięce od edinos.pl

Nawet jeśli pokój, który urządzasz swojemu dziecku jest niewielki, możesz zadbać o jego praktyczny charakter. Sprytnie zagospodarowana przestrzeń pomieści mnóstwo rzeczy. Wysokie regały można umieścić obok biurka, a ono z kolei powinno stać przy oknie. Wyżej można przechowywać przedmioty rzadko używane. Najlepiej wybierać to, co wykonane zostało w trosce o detale. Dużą popularnością cieszą się solidne drewniane meble, które mogą przetrwać naprawdę długo. Na ogół nawet po wielu latach wciąż pozostają w dobrej kondycji. Wysoka jakość przekłada się więc na naszą satysfakcję. Wcale nie musisz wydawać mnóstwo pieniędzy, aby wybrać meble, które będą spełniały Twoje potrzeby.

Takie regały dziecięce z pewnością spodobają się wielu osobom, które szukają połączenia estetyki i wartości użytkowych. Warto również określić, jaka kolorystyka będzie najlepsza. Zwykle sprawdza się to, co neutralne i ponadczasowe. Biel i szarość to faworyci, ale interesująco mogą wyglądać również meble w innych nieoczywistych kolorach. Marka Edinos to oferta skierowana do osób, które szukają solidnego wykonania i modnego designu. Te standardy są bardzo ważne w pokoju dziecięcym.

Dynamicznie i z charakterem

Regał-domek do pokoju dziecięcego od edinos.pl

Bez wątpienia pokój dziecka to miejsce, w którym sporo się dzieje. Ta przestrzeń powinna sprzyjać rozwojowi i oczywiście musi być bezpieczna. W swoich pokojach dzieci spędzają mnóstwo czasu. Warto więc zadbać o to, aby czuły się doskonale w swoim niewielkim świecie. Dobrze jest więc zadbać o każdy szczegół. Pojemne półki i regały sprawdzają się wyśmienicie i pozwalają szybko uporządkować nawet duży bałagan. Im wcześniej nauczymy nasze pociechy, że każda rzecz powinna mieć swoje miejsce, tym mniej czeka nas frustracji. Przecież nie chcemy irytować się narastającym nieładem w żadnym pomieszczeniu w naszym domu. Przed zakupem regałów dobrze jest określić jaki rozmiar będzie optymalny. Zbyt duże meble nie zawsze są potrzebne. Czasem wystarczy coś bardziej kompaktowego. Jeśli brakuje Ci pomysłów, możesz zainspirować się dostępnymi w sieci projektami. Odrobina inwencji i kreatywności pozwala stworzyć bardzo interesujące zestawienia. Trzeba powiedzieć, że oryginalność w dziecięcym pokoju jest bardzo mile widziana. Doceni ją dziecko, jak i jego goście. Barwna, dynamiczna kolorystyka doskonale sprawdza się w pokojach dzieci. Stymuluje i zaprasza do kreatywności. Trzeba jednak pamiętać o umiarze i wydzielić strefę odpoczynku, która będzie wyciszać i uspokajać.

Dla czytelników portalu rodzicedzieci.pl przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy za zakupy w sklepie www.edinos.pl o wartości 50 zł: edinos50  Po wpisaniu kodu na stronie: https://www.edinos.pl/rabat  kwota zakupów zostanie automatycznie pomniejszona o 50 zł. Bon jest ważny dla pierwszych 20 osób.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)