single-image

Pierwsza Komunia Święta – dekoracje na przyjęcie komunijne w domu

Aleksandra Broda

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci, rodziców, jak i całej rodziny. Chcemy podkreślić ten przełomowy dzień wyjątkowymi elementami. Nic więc dziwnego, że poszukujemy informacji na temat udekorowania domu, czy też mieszkania. Z nadmiaru ofert, różnych inspiracji, nie możemy zdecydować się na nic konkretnego. Zazwyczaj podoba nam się wszystko albo i nic. To oczywiście również kwestia stresu: Komunia naszej pociechy często wymaga od nas dobrej organizacji, planowania. Kupno Alby, zaproszenie gości… Na szczęście w tej jednej kwestii, jaką są dekoracje, możemy całkowicie odetchnąć, ponieważ istnieją gotowe rozwiązania, które zaakcentują ważność tego dnia.

Komunia Święta i dekoracje stołu. Dla dziewczynek i dla chłopców

Przyjęcie z okazji Komunii Świętej zawsze odbywa się wokół stołu. Siadamy przy nim wraz z całą rodziną, by świętować wzniosłość tego dnia. Jak jednak posadzić gości, aby panująca atmosfera była jak najlepsza, a wszystkim siedziało się wygodnie? Wiadome jest, że dzieci z racji tego, że są żywe, bawią się, nie powinny siedzieć w środku. Być może przeszkadzałyby innym gościom w spokojnym zjedzeniu posiłku. Tutaj dobre rozplanowanie przestrzeni wokół stołu jest potrzebne, zwłaszcza przy dużej liczbie gości. I w tym wszystkim pomogą dekoracje stołu na I Komunię Świętą. Możemy zamówić personalizowane winietki z imionami gości, aby w delikatny sposób zasugerować im miejsce i jednocześnie sprawić, że komunijny stół będzie prezentował się kolorowo i urokliwie.

Podczas dekorowania stołu możemy mieć uczucie, że czegoś w nim brakuje. Piękny, biały obrus, serwetki, talerze mogą nie wystarczyć. I tutaj pojawia się niskobudżetowe rozwiązanie, które widzimy w najlepszych wnętrzarskich katalogach. Mianowicie chodzi o organzę, którą zazwyczaj poprowadza się wzdłuż stołu – na środku. Możemy wybrać różne kolory: dla dziewczynek i dla chłopców. W ten sposób dopełnimy cały wygląd stołu i sprawimy, że będzie prezentował się zjawiskowo.

Czym udekorować mieszkanie, dom na Pierwszą Komunię Świętą?

Dekoracje mieszkania I Komunia Święta

Być może nasze mieszkanie jest niewielkie lub nieprzystosowane do przyjmowania większej ilości gości. Nie znaczy to jednak, że musimy rezygnować z dekoracji mieszkania. Tutaj z pomocą przychodzą balony na I Komunię Świętą, które możemy napełnić helem. Balony komunijne to niezwykle prosty sposób na udekorowanie przestrzeni. Wielkim atutem jest to, że mamy ogromny wybór, jeśli chodzi o kolorystykę, a także motywy, czcionki, nadruki.

Mieszkanie możemy udekorować także pięknymi świecami, figurkami, kwiatami. Ważne jednak, aby pamiętać o podstawowej zasadzie, która pozwoli uniknąć przepychu. Mianowicie chodzi o spójną kolorystykę. Starajmy się, aby nie przekraczać trzech dominujących kolorów.

Jak widzimy, inspiracji na dekoracje komunijne jest wiele. Począwszy od winietek, które nie tylko ozdobią stół, ale pomogą w organizacji, na świecach, figurkach kończąc. Pamiętajmy o tym, że Komunia Święta dziecka to przede wszystkim Sakrament Duchowy, spotkanie z Jezusem. Kiedy więc zależy nam na tym, aby udekorować stół, mieszkanie, zdecydujmy się na gotowe, piękne rozwiązania, które zaoszczędzą cenny czas.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)