single-image

Ordo Iuris – wielkie zagrożenie dla polskich rodzin w sejmie

Aleksandra Broda

Zakaz rozwodów, antykoncepcji. Tolerowana przemoc domowa. Pozbycie się osób LGBT. Ordo luris. Mówi Ci to coś? Zapewne nie, ale jako Polak musisz poznać kilka faktów o tej niebezpiecznej dla wielu ludzi fundacji, która jest bliska PiS, a już w szczególności Zbigniewowi Ziobro. Od czasu do czasu jego członkowie i członkini, zapraszają skrajnie prawicowych polityków i szeptają im do ucha co nieco. Nierzadko pojawiają się na obradach sejmu i głoszą swoje chore, w według mojej opinii, zdania. Do końca nie wiadomo, kto ich sponsoruje, ale wiadome jest, że pieniędzy wystarcza im na wszystko. Bardzo możliwe, że na drobne przekupstwa i wspólne interesy także.

Ordo luris – co to?

Zdjęcie z oficjalnej strony ORDO IURIS

Polska fundacja z siedzibą w Warszawie utworzona w 2013 r. przez Stowarzyszenie Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Złożona głównie z prawniczek i prawników, mówi o sobie, że walczy o zachowanie ładu społecznego. Do końca nie ujawnia, kto ją sponsoruje, ale pogłoski głoszą, że w znacznej części może to być Kreml, czyli w skrócie – Rosja. W fundacji zasiadają zawsze schludnie ubrane i uczesane Panie oraz Panowie w garniturach szytych na miarę, ale nie dajmy się zwieść. Ta elegancja głosi trudne i nieludzkie wręcz, zwłaszcza w XXI wieku postulaty. A niepokój budzi to, że jest zdecydowanie zbyt bliska Ziobro i partii rządzącej. I już zdążyła nieźle namieszać w życiu Polaków.

Jakiej Polski chce fundacja Ordo luris?

Polski, w której zabronione są rozwody i nie ma możliwości uzyskania tabletek antykoncepcyjnych. Zakazu in vitro. Polski, w której nie ma gejów, lesbijek, żadnych ludzi LGBT. W imię prawa ogłaszają ataki na ludzi trans. Działając pod przykrywką troski o polskie rodziny, chce łagodniejszych kar dla mężczyzn używających przemocy wobec swoich żon, albo zamiatania przemocy domowej pod dywan. Aborcja? Całkowite wykluczenie tego słowa ze słownika i ust Polaków. Ci chrześcijańscy fundamentaliści dążą do tego, aby Polska była państwem nadgorliwie chrześcijańskim, pełnym fanatyków. I to się dzieje teraz. Ich plany są wprowadzane do Polski od kilku lat.

Na jakie decyzje mieli już dotychczas wpływ?

Joanna Banasiuk, twarz Ordo Iuris, inicjatorka akcji ‘Stop Aborcji’. 26 posiedzenie Sejmu VIII Kadencji, Warszawa, 22 września 2016 (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jak się okazuje, to właśnie chrześcijańscy fundamentaliści jako jedni z pierwszych dążyli do tego, aby w Polsce przestała obowiązywać Konwencja Stambulska. Przypominamy w skrócie, że to konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Opracowała ją Unia Europejska, aby chronić wszystkie dzieci i kobiety w Europie. Zapewniała rozliczanie polskiego rządu z jej przestrzegania. Zdaniem fanatyków, narzuca postulaty aktywistów LGBT i jest mało chrześcijańska.

Ordo Iuris, jako że składa się z prawników i adwokatów, jeszcze tego roku, wraz z policją przesłuchiwała studentów Uniwersytetu Śląskiego. Rok wcześniej poskarżyli się oni na prof. Ewę Budzyńską. Uczniów zaniepokoiła treść zajęć, podczas których wykładowczyni miała m.in. porównywać antykoncepcję do aborcji. Oczekiwali pomocy, a zostali oskarżeni. Ich przesłuchania rejestrowały kamery, co zdarza się zazwyczaj tylko podczas spraw dotyczących poważnych przestępstw.

Ich wypowiedzi zarówno te telewizyjne, social media, jak i te wygłaszane w sejmie, sprowadzają się do stwierdzenia, że Polska obecnie jest na dnie chrześcijańskim, dzieją się w niej złe rzeczy i trzeba to szybko ukrócić. Mówią o tym z wielkim zaangażowaniem, głębokim przekonaniem, że można porównać ich do sekty. Wszystkim, którzy żyją wolno, swobodnie, niekoniecznie religijnie zarzucają feminizm i lewactwo.

Co najbardziej niepokoi?

To, że fundacja Ordo luris jest blisko PiS-u i Ziobro, to już wiemy. Niepokoi nas to, że swoich ludzi obsadziła już w stołki polityczne. Jak mówi oko.press: „Z jego środowiska wywodzi się już dziś: dwóch nowych sędziów Sądu Najwyższego, wiceminister spraw zagranicznych, krajowy konsultant ds. genetyki, członek Rady Narodowego Instytutu Wolności i członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP”. Dane z lutego.

Ordo luris chce przywrócić porządek religijny, czy odebrać polakom prawa? Głosi w swoich przekonaniach, że zależy im na Polsce niesamowicie chrześcijańskiej, bez aborcji, bez antykoncepcji, bez rozwodów i z przemocą rodziną. W moim mniemaniu to wszystko wskazuje na to, że chce właśnie odebrać nasze najważniejsze prawa. Dołączmy do tego ostatnie wystąpienie Kaczyńskiego, które udowodniło, że dla niego liczy się Kościół, a nie ludzie i wychodzi nam bardzo niepokojący wynik.

Szanuję religię, szanuję osoby wierzące w Boga. Chciałabym, aby ich wiara była pielęgnowana i szanowana. Nie chciałabym jednak zgotować piekła dla siebie i dla mojej córki w imię fanatyzmu. Rządzący, w moim mniemaniu właśnie do tego zmierzają. Miejcie oczy dookoła głowy, kochani i pokażcie ten artykuł osobom, które nie wiedzą, o co walczymy i czego się boimy.

Źródła:

https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,26165141,zabawa-zapalkami-o-co-naprawde-graja-ziobro-pis-i-ordo-iuris.html

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26461214,ordo-iuris-zrobilo-cos-czego-nie-potrafia-prawicowi-rywale.html

https://www.newsweek.pl/polska/polityka-ordo-iuris-czyli-fundamentalisci-w-natarciu/np4frg3

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)