single-image

„On się zmieni”, czyli dlaczego kobiety tkwią w nieszczęśliwych związkach.

Aleksandra Broda

Dlaczego kobiety tkwią w nieszczęśliwych związkach? Powodów jest mnóstwo. Jedne wydają się bardziej uzasadnione, inne z kolei dość błahe. Prawda jest jednak taka, że tak to wygląda tylko z boku. Każdy powód jest poważny i dopóki kobieta nie zda sobie sprawy z tego, że ma szansę na zmianę, będzie cały czas czekać, aż on się zmieni, lub zaakceptuje taki stan, w którym smutek i samotność odgrywa główną rolę.

Kobietom trudno wyobrazić sobie i uwierzyć w to, że ich życie może nabrać barw po rozstaniu. Z jednej strony chciałby być niezwykle szczęśliwe, kochane i szanowane, z drugiej jednak boją się jeszcze większej samotności. A przecież świat jest pełny wartościowych, dobrych mężczyzn. Wystarczy po prostu dać sobie szansę. Kolejną kwestią jest to, że zbyt dużą rolę przywiązują do tego, że konieczne muszą kogoś mieć, być w kolejnym związku. A faktem jest, że życie w pojedynkę również może okazać się szczęśliwe i niesamowicie inspirujące, spokojnie.

„On się zmieni”. Kobiety bardzo często wierzą, że mężczyzna pewnego dnia zrozumie i wstanie zupełnie innym człowiekiem. Nic bardziej mylnego. Do zmian potrzeba dużej ilości chęci i rozumienia. A jednak większości kobiet czeka na lepszy czas, usprawiedliwiając krzywdzące zachowanie partnera wszystkimi okolicznościami losu.

Najgorzej jest wtedy, kiedy kobiety boją się, że ich sytuacja ekonomiczna ulegnie zmianie. Pozostają w związku tylko dlatego, że obawiają się nieporadności względem finansów. Czy dadzą sobie radę z dziećmi i z jedną wypłatą albo brakiem etatu? Warto powiedzieć o tym, że mnóstwo kobiet poradziło sobie i z tym. Wystarczy dobra organizacja czasu i niestety, dużo pracy. Przede wszystkim jednak chęci. Uzależnienie ekonomiczne to jedne z najgorszych uzależnień i warto, jeśli ono wystąpi w związku, szybko mu sprostać.

„Nikt mnie nie pokocha”. Kobieta zaniedbana pod względem uczuciowym ma prawo do tęsknoty za miłością. Nie może jednak ta obawa, stwierdzenie, przekreślić szansy na lepsze jutro. Prawdziwa miłość, prędzej czy później i tak się znajdzie. Warto dać sobie szans i odpocząć od byłego partnera, prawda?

Najtrudniej jest podjąć decyzję o rozstaniu, kiedy para ma dzieci. Kobiety obawiają się, że dzieci źle zniosą rozstanie, czy też rozwód. Obawiają się także „walki” w sądzie o prawa nad dziećmi. W końcu, jak podzielić opiekę nad nimi, aby mieli zarówno mamę, jak i tatę? Jak to wszystko im wytłumaczyć? To w ogóle nie jest proste, ale też nie do sprostania. Tutaj potrzeba jest wiele spokoju i warto, naprawdę warto pójść do psychologa, który wesprze zarówno rodziców, jak i dzieci w tym trudnym dla wszystkich czasie.

„On nie chce się rozstać”. Czyli, kiedy kobieta powiedziała partnerowi o swoich zamiarach, a ten się nie zgodził, a z drugiej strony nie zrobił nic, aby relację naprawić. Bardzo często kobiety od swoich mężczyzn słyszą różnego typu szantaże, a nawet przykre słowa. Tutaj można powiedzieć śmiało o manipulacji i zastraszaniu.

Powodów, przez które kobiety tkwią w nieszczęśliwych związkach, jest mnóstwo. Niestety, nie każdy związek można naprawić. Nigdy nie należy jednak rezygnować z szansy na lepsze jutro, miłość, szczęście i spokój. Nie można, bez uszczerbku na zdrowiu i psychice tkwić w zasmucających i niszczących relacjach. Przecież żyjemy po to, aby otaczać się szczęściem, doceniać i być docenianym. Kochać i być kochanym. Prędzej czy później i tak się o tym przekonamy.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)