single-image

Najpiękniejsze prezenty dla kobiet, które warto dawać nie tylko 8 marca

Aleksandra Broda

Już jutro jest Dzień Kobiet. W tym dniu zapewne część z kobiet dostanie kwiaty, czekoladki, a nawet drobne, lub mniej drobne upominki. Kobiety będą się uśmiechać, poczują się docenione, szczęśliwe, wspierane. Prawda jest jednak taka, że są prezenty, które powinny dostawać od swoich mężczyzn każdego dnia – bezinteresownie, z miłości, z serdeczności. Uśmiech i radość to coś, w co powinny ubierać się codziennie kobiety. Żeby tak było, czasami wystarczy je docenić.

Pocieszenie, które dodaje skrzydeł

„Wiem, że nie wyszło tak, jak chciałaś, ale zobacz, ile rzeczy zrobiłaś dobrze”. Czyli prawdziwe pocieszenie, które doda motywacji i rozwinie nadszarpnięte skrzydła kobiety. „Nie przejmuj się!” albo: „Nie masz co się denerwować”, wcale nie pomaga. Takie słowa sprawiają, że kobieta myśli, że jest nierozumiana. Pokaż kobiecie, że starasz się ją zrozumieć, pokaż pozytywne aspekty, których nie dostrzega, a później przytul ją mocno i powiedz, że ma prawo być zła, smutna, ale będziesz z nią zawsze. Kobieta, która zwierza Ci się ze swoich emocji i problemów, naprawdę Ci ufa i nie chce, abyś podchodził do tego ogólnikowo. To tylko i aż tyle.

Docenienie, które sprawia, że chce się żyć

Ile razy kobiety czują się niedoceniane, tego nie wie żaden mężczyzna. Rzeczy, które stereotypowo wpisały się w obowiązki domowe kobiety, nie są sprawą, która może pozostać bez docenienia. Kobieta gotuje obiad nie z obowiązku, lecz dlatego, że chce, abyś był najedzony. Kobieta robi pranie nie z obowiązku, lecz dlatego, że chce, aby Twoje ubrania były czyste. I nawet jeśli dzielicie się obowiązkami, to naprawdę jedno zdanie powtarzane codzienne, lub nieco rzadziej: „Dziękuję, że to robisz”, może znaczyć dla niej o wiele więcej, niż bukiet kwiatów na Dzień Kobiet. Docenienie tego, że stara się, że pracuje, że ogarnia dzieci i dom, sprawia, że chce jej się żyć. Niezależnie, jak silną jest kobietą, ona musi czuć, że ktoś ją docenia.

Przypomnienie, że jest piękna, ponieważ często o tym zapomina

Najpierw jednak ty przypomnij sobie, kiedy ostatni raz przyglądałeś jej się nie przez pryzmat matki swoich dzieci, lecz przez pryzmat zakochanego mężczyzny, który wybrał najpiękniejszą kobietę pod słońcem. Spójrz na nią: być może jej sylwetka się zmieniła, a twarz przykryły delikatne zmarszczki. Może od czasów, kiedy zaczęliście się spotykać, subtelnie zmarszczyło jej się czoło. Twoja kobieta być może słyszy więcej komplementów od obcych mężczyzn, niźli od Ciebie. Dlaczego? Ponieważ zwykłe, rzucone gdzieś w przelocie: „Dobrze wyglądasz” nie powoduje, że czuje się piękna. Takie słowa usłyszane od mężczyzny, z którym postanowiła spędzić resztę swojego życia, nie są dla niej budujące. Jeśli dla Ciebie jest piękna, powiedz jej to równie pięknie.

Zainteresowanie tym, co robi i jak się czuje

Zainteresowanie to jeden z najpiękniejszych prezentów, jaki możesz dać swojej kobiecie. Zapytaj, jak jej minął dzień i pokaż, że to naprawdę Cię interesuje. Przyjrzyj się, co robi, jak ma wolną chwilę. Jakie książki czyta? Jakim wiadomościom poświęca najwięcej uwagi? Co myśli? Czego się obawia? Jakie są jej marzenia? Czy naprawdę wiesz, jakie marzenia ma kobieta, z którą zdecydowałeś się spędzić resztę życia?

Wsparcie w każdej sytuacji

Nie myśl, że jeśli wydaje Ci się, że ogarnia wszystko, to tak jest. Kobiety w dzisiejszych czasach mają naprawdę trudno. Jest smutna? Nie machaj ręką i nie czekaj, aż jej przejdzie. Bycie w związku to partnerstwo, podawanie sobie pomocnej ręki w każdej sytuacji. Nawet jeśli wydaje Ci się, że w danej sytuacji nie możesz jej wesprzeć, to często po prostu bycie blisko i cisza, okazują się lepsze, od ignorancji. „Straciłaś pracę? Możesz na mnie liczyć. Wezmę więcej godzin w robocie i dopóki nie znajdziesz innej, to zadbam o finanse”. „Jesteś zmęczona? Połóż się, odpocznij”. „Boisz się, że nie dasz rady? A może pojadę tam z Tobą? Będziesz wiedziała, że w razie czego, masz mnie blisko”.

Dostawanie prezentów jest bardzo miłe, ale istnieją takie prezenty, których nie da się przeliczyć na żadne pieniądze. Powinny powstawać z miłości i chęci. Kobiety do szczęścia, do poczucia, że są kochane, potrzebują właśnie tych drugich. Pamiętajmy o tym.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)