single-image

Jak oryginalnie zapakować prezent na święta?

Aleksandra Broda

Pakowanie prezentów to idealna okazja do tego, aby wyzwolić w sobie artystyczną duszę. Ostatnio bardzo modne stało się pakowanie prezentów w papier: w szary, brązowy, do pieczenia bądź specjalny kupiony w sklepie papierniczym. Stało się tak z dwóch powodów. Po pierwsze: ekologia. Czy wiesz, że taki papier jest biodegradowalny? Po drugie: estetyka. Coraz większe mamy wyczucie estetyki i coraz bardziej kochamy minimalizm. 

Przygotowałam kilka inspiracji, jak możesz ozdobić prezent świąteczny, jak go zapakować, aby przepięknie wyglądał pod choinką i cieszył wzrok wszystkich domowników i gości. Pamiętaj, że do tych czynności możesz zaprosić swoje dzieci, jeśli wiedzą już, że to nie Gwiazdor przynosi choinkowe podarunki. Oryginalne pakowanie prezentów to wspaniała zabawa dla całej rodziny. 

Jak prosto i oryginalnie ozdobić/zapakować prezent? 

Jak zapakować prezent świąteczny?

1. Szary i brązowy papier idealnie współgra z czerwienią i zielenią. Jak widzisz – wystarczy cienki sznurek ozdobny i gałązka choinki, np. świerku. Pamiętaj, żeby dość mocno ścisnąć kokardę. Wtedy będziesz miała pewność, że gałązka nie wypadnie.

Oryginalne pakowanie prezentów gwiazdkowych

2. Oryginalnie zapakowany prezent świąteczny? Ususz pokrojone plasterki pomarańczy, a następnie zrób w ich dziurkę. Przepleć przez wstążkę. Wykorzystaj wanilię w laskach. Zawiąż ją w miejscu, w którym postanowisz zrobić kokardkę. Tak pięknie pachnące ozdoby będą służyć obdarowywanej osobie jeszcze przez długi czas. 

3. Spójrz, jaki piękny efekt jeśli chodzi o pakowanie prezentu możesz uzyskać z pomocą papierowych, ażurowych serwetek. Średnia cena za 100 sztuk to ok. 3 zł. Taką ozdobę Twój obdarowywany może wykorzystać do np. pod filiżankę lub na ciacho. 

4. Pakowanie prezentów świątecznych może być niezłą zabawą. Wystarczy, że weźmiesz dobrej jakości marker i zaczniesz tworzyć spersonalizowane rysunki. Zachęć dzieci do rysowania. 

5. Odrobina słodkości jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Na tle szarego papieru i pięknych wstążek cukierkowe laseczki świąteczne prezentują się nadzwyczaj pięknie. To samo można powiedzieć również o pierniczkach, które możesz przygotować wraz z dziećmi. 

Ozdobne pakowanie prezentów: renifer, miś, Mikołaj

 

7. Tutaj zaangażować trzeba jeszcze dodatkowo albo blok kolorowy, albo kartki filcowe. W obu wersjach tak przystrojony i tak zapakowany prezent świąteczny będzie prezentował się zjawiskowo pod choinką. 

8. A co powiesz na takie pakowanie prezentów? Wystarczy, że powycinasz kilka choinek z papieru ozdobnego, a następnie na środku zrobisz w nich kwadratowy otwór. Przeciągnij tasiemkę i gotowe! 

 

Jak pakować prezenty? Inspiracje

Jak widzisz, pomysłów na oryginalnie zapakowany prezent jest naprawdę sporo. Mamy nadzieję, że pomogliśmy wybrać odpowiedni wzór, a pakowanie prezentów w tym roku stanie się świetną zabawą dla całej rodziny. 

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)