single-image

Gra planszowa, którą pokocha każdy!

Aleksandra Broda
Za co kochamy gry planszowe? Za to, że pomagają nam odpocząć od ekranów komórek i telewizorów. Dzięki nim możemy spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, niesamowicie się przy tym bawiąc. Gry planszowe to świetny pretekst do poznania siebie i wrzucenia na luz. 

Jaka powinna być idealna gra planszowa? Z pewnością musi być przeznaczona dla każdego. Tak, abyś mógł w nią zagrać ze swoimi rówieśnikami, ale również z całą rodziną. Poza tym nie może być nudna i powinna chociaż trochę czegoś uczyć. Czy istnieje więc planszówka, która spełnia wszystkie oczekiwania? Oczywiście i my za chwilę ją Tobie przedstawimy.

„Założysz się?” firmy Tactic to gra skierowana zarówno dla dzieci (8+), młodzieży, jak i dorosłych. Swoją popularnością cieszy się od kilku dobrych lat. Opinie graczy jednoznacznie mówią, że wciągnie nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdzi się dla każdej paczki przyjaciół oraz domowników, ponieważ gra przeznaczona jest dla max. 6 osób.

Co zawiera?

Jak każda gra planszowa, zawiera kostkę do rzucania z oczkami, 288 kart z zadaniami: 144 umysłowymi i 144 zręcznościowymi, 6 pionków, 12 kart TAK/NIE, 3 klepsydry do mierzenia czasu, sztuczne banknoty i notatnik oraz instrukcję.

Na czym polega?

Gra polega na losowaniu przez gracza zadań, a pozostali gracze muszą zgadnąć, czy uda mu się je wykonać. Wyciągają odpowiednie karty Tak lub Nie i zastawiają pieniądze. Zaczyna najmłodszy gracz, a pozostali grają kolejno po nim. To, z jakiej kategorii wylosuje się pytanie (zręcznościowe lub umysłowe) zależy od ilości oczek i miejsca, w którym się znajdzie na planszy. Zadania są zróżnicowane, jeśli chodzi o tematy, ale również dostosowane do najmłodszych. Na każdej karcie z poleceniem znajdziemy wersję Junior, czyli dla najmłodszych.

Dlaczego cieszy się popularnością?

Jest to gra, w której nie tylko trzeba ruszyć głową (pytania logiczne, matematyczne oraz z dziedziny języka polskiego), ale również wykonać polecenia fizyczne takie jak np. zrobienie mostka. Poziom trudności nie jest wysoki, przez co gra jest naprawdę rozrywkowa. Nie musimy obawiać się ciężkich zadań, których na pewno nie wykonamy. Głównym założeniem tej gry (według nas) jest zbliżenie się do siebie rodziny, wspólne spędzanie czasu i przede wszystkim świetna, niezapomniana zabawa! Bardzo duża ilość kart sprawi, że gra nie znudzi się szybko, ponieważ ciężko będzie trafić na takie same polecenia.

Gry planszowe mają swój klimat i urok, którego brakuje grom komputerowym. Warto jest przysiąść z najbliższymi do planszówki i świetnie się bawić, odstawiając wszystkie problemy na bok. No to co? Gramy?

 

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)