single-image

EPIDEMIA HANDLU DZIEĆMI

Aleksandra Broda

Prawda jest taka, że jest dużo rzeczy, których jeszcze nie wiemy o dzisiejszym świecie. Myślimy, że dużo spraw nas nie dotyczy, a jednak… Porwania dzieci to globalna epidemia, z którą, wydaje się, że świat nie walczy we właściwy sposób. I chociaż zaginione dzieci to najczęściej młodzi, którzy „uciekli z domu”, a także dzieci, które padły ofiarą porwania rodzicielskiego, to jednak nie zawsze tak jest. Na całym Świecie dzieci są porywane dla także innych celów. 

14 maja 2014 roku rząd Francji opublikował pierwszy „Krajowy plan działań przeciwko handlowi ludźmi”. Jak się okazuje, Francja ma ogromny problem z handlem żywym towarem. W USA mówi się o epidemii porwań dzieci. Te porwania dotyczą handlu, a także wykorzystywania seksualnego. Donald Trump, kiedy w 2017 roku został Prezydentem Stanów Zjednoczonych, zapowiedział walkę z tym poważnym problemem. W 2019 roku jego bliski znajomy, miliarder Jeffrey Epstein został oskarżony między innymi o handel nieletnimi, a także wykorzystywanie seksualnie. Popełnił samobójstwo w więziennej celi. Jak donoszą media, w Chinach, w 2012 roku, jedno porwane dziecko mogło kosztować 10 tysięcy dolarów. W tym czasie rozbito 9 gangów. Dzieci na całym świecie padają ofiarami handlu przez różnego typu fundacje, działające pod przykrywką pomocy dzieciom z patologicznych rodzin, a także rodzin z Krajów Trzeciego Świata. Na dole znajdują się wszystkie linki prowadzące do źródeł.

Możemy myśleć, że mieszkając w Polsce, jesteśmy bezpieczni. Nic bardziej mylnego. Chociaż nie znaleźliśmy konkretnych statystyk dotyczących handlu dziećmi, a także niewyjaśnionych zaginięciach małoletnich, możemy przypuszczać, że zagrożenie i tak wciąż rośnie. Wraz z trwającą sytuacją, wzrasta również przestępczość. Za jakiś czas polskie dzieci mogą być na celowniku niebezpiecznych gangów. Do dzisiaj wiele niepełnoletnich zostało porwanych, uznanych za zaginionych w niewyjaśnionych okolicznościach.

Błędnym jest ocenianie zaginięć, bez wcześniejszej analizy, jako porwanie rodzicielskie, lub w przypadku starszych dzieci – ucieczka z domu. Najważniejsze są pierwsze godziny po zaginięciu. Kiedy z góry założymy, że to uciekinier, lub karta przetargowa rodziców, szanse na odnalezienie maleją, ponieważ maleje również zapał i chęci natychmiastowej pomocy. Apelujemy o to, żeby władze, a także odpowiednie służby reagowały za każdym razem, jednakowo.

Dlaczego dzieci są tak bardzo pożądane przez gangi? Przede wszystkim na pierwszym miejscu należy umieścić pedofilię. Pedofile to także wpływowi ludzie, milionerzy, o których albo nie mamy pojęcia, albo byśmy nigdy ich o to nie podejrzewali. Nie wszystkie porwania dzieci dotyczą się celów zarobkowych, a także gangów. Warto pamiętać o tym, że osoba, którą mijamy na ulicy, również może być pedofilem i zrobić krzywdę naszemu dziecku. Dzieci są sprzedawane do domów publicznych, wykorzystywane, często zabijane. Nielegalne adopcje to kolejny powód porwań dzieci. Gdzieś przeczytaliśmy, że dzieci nie są porywane dla organów. Dlaczego zaprzeczamy temu, skoro nie mamy na to dowodów? To również bardzo możliwe. Nieletni to również tania siła robocza, więc to również znajduje się na tej smutnej liście.

Mamy epidemię handlu żywym towarem, nieprzerwanie od wielu, wielu lat. W Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego nie myślmy o tym, że to nas nie dotyczy. Pilnujmy dzieci i reagujmy na każde zaginięcie tak, jak należy. Miejmy świadomość tego, że być może, w krótkim czasie, przez obecną sytuację rynkową, ten program rozprzestrzeni się w zastraszającym tempie.

Źródła:

https://niezalezna.pl/66238-coraz-wiecej-dzieci-ginie-bez-sladu

https://dziennikzachodni.pl/tajemnicze-zaginiecia-dzieci-niewyjasnione-zagadki-kryminalne-sprzed-lat/ar/c6-14102195

https://www.euractiv.pl/section/migracje/news/europol-wielu-zatrzymanych-podejrzanych-o-handel-dziecmi/

https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/bliski-znajomy-donalda-trumpa-oskarzony-o-handel-nieletnimi-aa-5aga-AeEC-Vkoj.html

https://www.newsweek.pl/polska/zaginiecia-dzieci-dzieci-znikaja-na-potege/9qtb5lj

https://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2333529,Wlochy-handel-dziecmi-pod-przykrywka-adopcji-Niektore-byly-gwalcone?fbclid=IwAR0PPXKxQAIXW2NpQtsEUlJHGvUEnAJNydO0nJ6nry9mQhqQrrWHhsKSkZ8

https://globalna.info/2020/03/22/co-roku-znika-z-powierzchni-ziemi-25-milionow-ludzi-co-sie-z-nimi-dzieje/

Zobacz także: https://rodzicedzieci.pl/miedzynarodowy-dzien-dziecka-zaginionego/

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)