single-image

Dobre wiadomości, które przekazuje nam codziennie ŻYCIE.

Aleksandra Broda

Dzisiaj jest Dzień Dobrych Wiadomości! Mamy więc Wam dużo rzeczy do przekazania. Będą same pozytywny, które wydają się oczywiste, a jednak o nich zapominamy. Zapominamy, przez co nie uczymy dzieci cieszyć się z dobra, które mimo wszystko nas otacza. I jest go naprawdę mnóstwo.

 

Dobra wiadomość jest taka, że wciąż idziemy do przodu. Że zobaczcie. Budzimy się, chociaż niechętnie i często za wcześnie, a jednak żyjemy, ciągle coś robimy, nasze życie zmierza w dobrym kierunku.

Kolejna dobra wiadomość to fakt, że mamy możliwości. Codziennie budzimy się z pełnym zapasem możliwości, które należy pokonywać. Trema, strach, a może zmiana? Spójrzmy do naszych kieszeni, z nich wysypuje się ogrom perspektyw.

Dobra wiadomość? Jesteśmy z Ciebie dumni. Doskonale wiemy, że radzisz sobie najlepiej, jak potrafisz. Dajesz przykład dziecku, starasz się. Dobrze to widzieć i słyszeć.

Dobra wiadomość jest taka, że chociaż czasami trudno nam to dostrzec, to otaczamy się ludźmi, którzy nas kochają. Mamy dzieci, rodzinę, znajomych. Dla nich jesteśmy kimś najważniejszym, ważnym. Czy na co dzień potrafimy do docenić? Zobaczyć?

Kolejny świetny i budujący nasze życie news. Możemy rozwijać swoje pasje, czytać książki. Możemy się różnić, mieć inne poglądy, charaktery. To cudownie móc żyć w tak zróżnicowanym świecie, poznawać nowe osoby, uczyć się odmienności.

Idzie jesień. Słońce zaczyna odpuszczać, a nas coraz częściej wita chłodny wiatr. Zobacz, to kolejna pora roku, która nas wita. To świetne, że możemy na nowo poznawać i odkrywać uroki tych płatających figli miesięcy.

Marzeń nikt nam nie zabierze, nie skradnie ich w okrutny sposób. Zawsze zostaną w naszej głowie, wyobraźni. Kolejna dobra wiadomość. Nasz mózg jest dla nas i pozwala nam kreować nową, nieco oderwaną rzeczywistość.

Często się denerwujemy, sprzeciwiamy, walczymy o lepsze jutro. Dobra wiadomość jest taka, że te wszystkie uczucia dają pewność, że nam zależy, że jesteśmy w stanie odczuwać wszystkie emocje tego świata.

Kiedy kończymy dzień, nasza skrzynka dobrych wiadomości jest przepełniona. Nie zawsze jednak chcemy to wszystko odczytać. Skupiamy się na spamie, na niemiłych rzeczach.

Nasze życie nie składa się z samych dobrych wiadomości, to logiczne i normalne. Często jednak mamy problem z dostrzeżeniem ich. Oczekujemy więcej, niż potrzebujemy. Skupiamy uwagę na tym, na czym nie powinniśmy. I zatracamy się tak bardzo w wyimaginowanej dziurze, że nie zwracamy uwagi na to, że wokół jest mnóstwo solidnych lin i drabinek.

A ty? Co jest dla Ciebie dobrą wiadomością, którą codziennie przekazuje Ci ŻYCIE?

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)