single-image

Cztery drobne gesty, które sprawiają, że życie staje się piękniejsze

Aleksandra Broda

Czy masz czasami wrażenie, zwłaszcza w ostatnim czasie, że cały Świat jest przeciwko Tobie? Ten rok niejednemu dał się we znaki, prawda? Czy wiesz, że jednym z bardzo łatwych sposobów na pozbycie się gniewu i smutku, jest coś takiego jak obdarowywanie ludzi swoją troską i miłością? Wydaje mi się, że zbyt często oczekujemy, a zbyt rzadko sami potrafimy coś dać od siebie, sprawić komuś radość. I to nie chodzi tutaj o prezenty, gwiazdki z nieba lub rzeczy ponad stan. Tutaj chodzi o odrobinę życzliwości. Takiego bezcennego, życzliwego uśmiechu i takiego realnego wsparcia. Faktem jest, że ludzie czują się lepiej, jeśli zamiast złości, obsypią drugą osobę szczyptę braterskiej miłości.

Bardzo ładnie wyglądasz

„Jejku, jak ty pięknie wyglądasz!”. Dlaczego tak rzadko mówimy to swoim mamom, przyjaciółkom, znajomym spotkanym gdzieś na ulicy? Dlaczego tak rzadko komplementujemy swoich mężczyzn? Czy wiecie, że jeden taki komplement może być punktem zapalnym dla drugiej osoby i czymś naprawdę budującym? Każdy z nas, niezależnie od stylu życia, wartości, chciałby czuć się piękny. A piękno, radość ducha, trzeba chwalić i wznosić, kiedy trzeba.

Świetnie sobie radzisz!

Wydaje mi się, że nie tylko nam brakuje takich słów wsparcia. Brakuje tych słów każdej kobiecie, niezależnie czy ma dzieci, czy też nie. Brakuje tego nawet mężczyznom. Zwłaszcza dzisiaj mamy wątpliwości co do naszych postępowań, wyników w pracy. I to szczególnie dzisiaj takie słowa mogą być prawdziwym plastrem na bolące serce. „Świetnie sobie radzisz” to czasami najważniejszy lek na ludzkie lęki. Więc jeśli to czytasz, to wiedz, że świetnie sobie radzisz. Wiem, że robisz wszystko, aby godnie i dobrze żyć.

Spojrzenie, które wyraża więcej, niż tysiąc słów

Ciepłe, pełne troski i zrozumienia spojrzenie może pomóc komuś w odnalezieniu się w trudnej sytuacji. Kiedy widzisz mamę, której dziecko właśnie urządziło w sklepie lament, nie paraliżuj jej wzrokiem. Spójrz na nią ze zrozumieniem i z troską. Zauważ, że w takiej chwili cały Świat wydaje jej się skierowany przeciwko niej. To właśnie ty, to właśnie ja, możemy zmienić jej podejście, pomóc się uspokoić, pomóc zrozumieć. Nie dotyczy się to tylko matek. Zobaczcie, ilu ludzi dookoła potrzebuje naszego miłego spojrzenia.

Dziękuję

Dziękuję, że jesteś, dziecko. Dziękuję, że ze mną jesteś, kochanie. Dziękuję Ci mamo, że zadzwoniłaś. Dziękuję, do widzenia, miłego dnia. Słowo „dziękuję” potrafi sprawić, że druga osoba poczuje się doceniona i szanowana. Wydaje mi się, że ludzie zbyt rzadko sobie dziękują. A każdy dzień jest mimo wszystkiego, powinien być wypełniony serdecznością i wdzięcznością. Wdzięczność do życia to bardzo cenny skarb.

To jest trudny czas na większości. Mówią, że dobro wraca. Wraca często ze zdwojoną siłą. Wierzę, że nasze ziarenko dobroci urośnie w prawdziwą potęgę, która zmieni samopoczucie innym, jak i nam.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)