single-image

Czego możemy sobie życzyć w nadchodzącym roku?

Aleksandra Broda

Otaczamy się bliskimi. Nasz świat krąży wokół dzieci. Bywamy zmęczeni. Nie zawsze nam się wszystko udaje. Nasza rodzina choruje, my być może też podupadamy na zdrowiu. Ale codziennie wstajemy. Bez względu na to, czy budzi nas budzik, czy dziecko. Być może niektórzy z nas cierpią na bezsenność, a szósta rano wskazuje koniec męczarni związanej z bezskutecznym zaśnięciem.

Wszyscy jesteśmy inni. Ja dałabym sobie rękę uciąć za SPA, a ty być może pragniesz wycieczki w góry tylko we dwoje. Ty być może planujesz zmienić pracę w 2020, a ja trzymam się rękami i nogami, żeby jej nie zmieniać. Do czego zmierzamy?

Zmierzamy do tego, że chcemy, abyśmy w 2020 roku byli dla siebie bardziej wyrozumiali. Żebyśmy dostrzegali to, że każdy ma swój sposób na życie, inne cele i pragnienia. W ten sposób będziemy szczęśliwsi i być może uszczęśliwimy kogoś. Przy okazji nauczymy nasze dzieci szacunku.

Chcielibyśmy Wam i sobie życzyć, żebyśmy zaczęli dostrzegać to, co mamy. Że nieważne, jak cholernie jest źle, to mamy naprawdę dużo. Dzieci. Plany na przyszłość i te małe marzenia, które wydaje się, są na wyciągnięcie ręki, ale droga do ich spełnienia często okazuje się kręta i wyboista.

Życzymy Wam i sobie, żebyśmy więcej pomagali innym, ale sami nie wstydzili się prosić o pomoc. Bezinteresowność jest na wymarciu. Głęboko wierzymy, że dobro zawsze wraca.

Życzymy Wam i sobie, żebyśmy wszyscy żyli życiem naturalnym i nie dali się ponieść przekłamanemu (w niektórych przypadkach) życiu w mediach społecznościowych i telewizji.

Z całego serca życzymy, abyśmy mieli więcej wiary w siebie. Naprawdę nie jesteśmy tacy beznadziejni, jak o sobie myślimy. Jesteśmy tutaj po to, aby zmieniać świat, a nie ciągle się zamartwiać i wymyślać na siłę swoje wady i mankamenty. Każdy z nas jest wyjątkowy i niezwykle wartościowy.

Życzymy Wam i sobie zdrowia, które obok miłości jest najważniejsze. Żebyśmy zawsze stawiali je na pierwszym miejscu i niezaniedbywani się pod względem zdrowotnym. Chcielibyśmy, abyśmy wszyscy cieszyli się zdrowiem. Żeby do nas wróciło, jeśli gdzieś uciekło…

Ale najbardziej to my życzymy miłości. Zarówno tej do naszych dzieci, która nigdy nie ma końca i czasami jest okazywana na najdziwniejsze sposoby. Jak i tej do naszych partnerów. Spójrzmy na nich czasem jak na miłość życia. Nie kłóćmy się, chodźmy na te kompromisy. Rozmawiajmy ze sobą. Spędzajmy ze sobą czas. Życie jest takie ulotne.

Tym, którzy tkwią w toksycznych związkach, życzymy dużo sił i odwagi, aby zgłosić się o pomoc. Naprawdę nie powinno się marnować życia z kimś, kto nie chce się zmienić. Z kimś, kto ciągnie nas na dno.

No i my, rodzice, którzy czekają na miłość. Niech spadnie z nieba w najmniej oczekiwanym momencie i niech okaże się tą jedyną. Zasługujemy na to. Nie bójmy się tego.

Kochani, nasz następny artykuł pojawi się w Nowym Roku 2020. Nadal nie możemy uwierzyć w to, jak to zleciało. Wierzymy, że w naszych życzeniach odnajdziecie siebie. Niech Wam się spełni to wszystko, co jest dla Was najważniejsze. Dziękujemy, że z nami jesteście. My wchodzimy w Nowy Rok z nadziejami na wszystko, co dobre.

ŻYJMY. NIECH TEN ZBLIŻAJĄCY SIĘ ROK UPŁYNIE NAM POD ZNAKIEM ŻYCIA NA STO PROCENT. DLA SIEBIE I DLA BLISKICH. ZMIENIAJMY SIĘ I DĄŻMY DO SZCZĘŚCIA, NAWET JEŚLI SIĘ BOIMY.

Kochamy Was.

Załoga RodziceDzieci.pl

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)