single-image

CZATY INTERNETOWE TO WYLĘGARNIA PEDOFILÓW

Aleksandra Broda

Wchodzą na czaty skierowane dla nastolatków, proszą o zdjęcia i pytają o upodobania seksualne nawet trzynastolatki. Prosto z mostu wypytują o życie prywatne, miejsce zamieszkania i o wygląd. Czy ktoś ma nad tym kontrolę? Niestety, ani rodzice ani policja, ani same dzieci! I chociaż w Polsce podejmuje się naprawdę wiele działań w walce z pedofilią, to nie da się wyłapać wszystkich zwyrodnialców.

Czego dzieci szukają na czatach internetowych? Na pewno nie tych, którzy mają je skrzywdzić. Nastolatki szukają wsparcia, chcą porozmawiać o dojrzewaniu, problemach z rodzicami i rówieśnikami. Bardzo często dyskutują o muzyce i o filmach. Jeśli myślicie, że w dzisiejszych czasach dzieci nie korzystają z czatów, to jesteście w wielkim błędzie. Wystarczy raz na jakiś czas odwiedzić jakieś forum lub czat.

Z ciekawości, a nawet w akcie niedowierzania, zalogowałam się na czat, do pokoju TYLKO DLA NASTOLATKÓW. Czytałam kiedyś artykuły o tym, że pewna kobieta postanowiła sprawdzić, czy faktycznie czaty są wylęgarnią pedofilów. Okazało się, że w przeciągu kilku sekund odezwało się do niej mnóstwo podejrzanych typów. Do mnie również napisało wiele osób, ale tylko z jednym postanowiłam popisać ze względu na ograniczoną ilość czasu.

 

Efekty rozmowy możecie zobaczyć w przewijających się screenach.

Ja jestem dorosłą osobą, która jest świadoma cyberprzemocy. Przeżyłam już co nieco i nie mam potrzeby wymieniania się z kimś obcym moimi upodobaniami. Ale co zrobi  nieświadome DZIECKO w sytuacji, w której ktoś poprosi o zdjęcie? Większość wyśle swoją fotkę. I nawet jeśli na tym zdjęciu jest tylko uśmiechnięta, niewinna twarz, to ta twarz może stać się obiektem chorych fantazji pedofila, lub pójść na stronę przeznaczoną dla takich ludzi. I oczywiście, nie można popadać ze skrajności w skrajność, bo w końcu to tylko niewinne fotki, których w internecie jest całe mnóstwo, ale od tego tak naprawdę to wszystko się zaczyna.

 

Pedofil wie, w jaki sposób podejść dziecko. Kiedy ma już jego zdjęcie, to wystarczy jeszcze trochę wiedzy na temat jego sylwetki,  upodobań seksualnych (albo jego braku), żeby osiągnąć cel, zaspokoić swoje fantazje. Internet karmi pedofilów. Nieświadome, niewinne dzieci karmią pedofilów.

Nie znam nastolatka, który by nie ciekawił się seksem. I może nam się wydawać, że nasze dwunastoletnie córki mają czas na takie rzeczy, to właśnie w internecie szukają wiedzy. Ciekawość jest wpisana w naturę ludzi. I to jest zrozumiałe. Problem zaczyna się wtedy, kiedy źli ludzie zaczynają to wykorzystywać. A takich naprawdę nie brakuje! MUSICIE UŚWIADOMIĆ SOBIE TO, ŻE INTERNET, CHOCIAŻ JEST DOBRY, TO MA TE SWOJE CIEMNE ZAUŁKI, W KTÓRE WCHODZĄ NIEŚWIADOME DZIECI.

Najgorsze jest to, że część dzieci, które poznały kogoś na czacie internetowym, postanowi w końcu spotkać się z nim w realnym życiu. I znaczna część z nich, w ogóle o tym nie powie swoim rodzicom. Nawet jeśli podczas spotkania wydarzyło się coś złego.

Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi. Pilnujcie, co robią w internecie. Udostępniajcie post i komentujcie. To nie jest straszenie, czy głupi wymysł. Takie rzeczy dzieją się codziennie i będzie tylko gorzej.

Nasz portal od samego początku porusza tematy związane z cyberprzemocą. Znajdziecie je pod linkiem: Walczymy z cyberprzemocą.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)