single-image

Bagaż małego podróżnika – co zabrać ze sobą na wakacje z niemowlęciem

Aleksandra Broda
Postanowiliście wyjechać na pierwsze, wspólne wakacje? Fantastyczny pomysł. Nagle jednak okazuje się, że najmniejszy członek waszej rodziny, posiada największy bagaż, który ciężko pomieścić w samochodzie. Tak to już jest, że z każdym kolejnym dzieckiem, walizki rodziców – maleją!

To, co niezbędne to oczywiście akcesoria do przewijania i sporo różnego rodzaju ubranek. Jak wiadomo „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”, a na wakacjach kusi wszystko: lody, piach, rzeczka i błotko. Dodatkowa para spodenek i bluzek na pewno się przyda! Wakacje to nie tylko upalne dni, pamiętaj również o cieplejszych ubrankach.

Kiedy nadchodzą upały, także ciało dziecka bardziej się poci. Nie zapomnijmy o wanience oraz kosmetykach do kąpieli i codziennej pielęgnacji. Jeśli nasze dziecko nie jest karmione wyłącznie piersią, warto zabrać ze sobą butelki, szczotkę do czyszczenia, mleko modyfikowane oraz podgrzewacz.

Na dłuższe spacery niezbędny będzie dziecięcy wózek, a także chusta lub nosidełko. Jeśli malec nie śpi z rodzicami na jednym łóżku, konieczne będzie zapakowanie łóżeczka turystycznego. Wakacje to czas atrakcji, ciepłej wody, wspaniałych, górskich klimatów. Pamiętajmy o ulubionej przytulance naszego dziecka, zabawkach, akcesoriach do figli w wodzie. Na plaży bardzo przydatny jest namiocik dla niemowlaka i mały leżaczek, który uniemożliwi obsypanie dziecka piaskiem.

Wakacje to nie tylko beztroskie chwile, ale przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO. Dlatego tak ważne jest, aby w wakacyjnej walizce naszego dziecka znalazło się: odpowiednie nakrycie głowy, plażowa parasolka, kremy z filtrem i bardzo dobrze zaopatrzona apteczka. W przypadku choroby nie zapomnijcie również o książeczce zdrowia i karcie NFZ.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)