Pfizer już kilka miesięcy temu zapowiedział, że będzie testował szczepionki przeciw COVID-19 na dzieciach od 6 miesięcy do 11 lat. Informacja dotarła do opinii publicznej, a następnie bardzo szybko ucichła. Później dowiedzieliśmy się, że do badań na najmłodszych zgłosiło się kilka Państw: USA, Hiszpania, Finlandia i… Polska. A następnie temat znów został wyciszony przez media. Obecnie w 7 polskich miejscowościach trwają testy na małych dzieciach. Milczą nie tylko media, ale i rząd, który tak ważną informację powinien podać do informacji publicznej. Cóż to za zmowa milczenia?
7 miejscowości w Polsce testuje szczepionki na niemowlętach
Aż osiem polskich placówek medycznych, z siedmiu różnych miast testuje szczepionki na niemowlętach i małych dzieciach.
- IN-VIVO – Bydgoszcz
- Centrum Badan Klinicznych JCI – Kraków
- Ośrodek Badan Klinicznych AppleTreeClinics – Łódź
- GRAVITA. Diagnostyka i Leczenie niepłodności – Łódź
- Rodzinne Centrum Medyczne Lubmed – Luboń
- Niepubliczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego „Michałkowice” – Siemianowice Śląskie
- Nasz Lekarz Ośrodek Badań Klinicznych – Toruń
- Provita Poliklinika 0 – Warszawa
Czy można wykluczyć wszystkie przeciwskazania do fazy testów?
Z amerykańskiej rządowej strony możemy dowiedzieć się wszystkiego o fazie testów na dzieciach, przypomnijmy: od 6 miesięcy do 12 lat. Lista przeciwwskazań do udziału jest naprawdę długa. Czynniki wykluczające możliwość poddania dzieci eksperymentom medycznym to między innymi: problemy ze zdrowiem psychicznym, myśli samobójcze, ciężka reakcja niepożądana po przyjęciu innych szczepionek, reakcje alergiczne na pewne substancje, obniżona odporność, nowotwory. To oczywiście tylko mały zalążek tego, co przeczytamy na stronie.
W związku z tymi przeciwskazaniami pojawiają się liczne pytania, np. jak u sześciomiesięcznego dziecka, które nie zostało jeszcze zaszczepione wszystkimi „obowiązkowymi” szczepionkami, można wykluczyć silną reakcję alergiczną? Przecież organizm tak małego dziecka może w każdej chwili zareagować bardzo silnie, z możliwym skutkiem śmiertelnym.
Drugie pytanie. Jak u 11 latka można wykluczyć depresję? Testy psychologiczne nie zawsze działają i nie są w stanie odczytać myśli samobójczych dorastającego młodzieńca. Młodzieniec może ukrywać swoje spadki nastrojów, lęki: zarówno przed rodzicami, jak i przed personelem medycznym. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naukowcy chcieli uniknąć „dokładania wrażeń” dzieciom cierpiącym na zaburzenia psychiczne. Wykluczanie ich jednak nie ma najmniejszego sensu i budzi niepokój. Możemy się założyć, że faza testowa, nieważne jak tak naprawdę przebiegnie, według nich będzie „pozytywna”, co oznacza, że w najbliższym czasie będą dostępne również szczepienia dla najmłodszych. A wtedy będą szczepić dzieci mające depresje, nerwice lękowe, ponieważ nikt ich nawet nie będzie o to pytał. Z jakim skutkiem? Z jakimi efektami ubocznymi? Tego dowiemy się już niestety z doświadczenia.
Takich pytań i wątpliwości pojawia się mnóstwo. Badania na tak małych dzieciach budzą wiele kontrowersji i niepokoju. I słusznie. To, że nawet rząd o tym milczy, świadczy o tym, że takie działania nie są, bardzo możliwe, ani do końca legalne, ani, tym bardziej moralne, zgodne z etyką lekarską. Nie wspominając już o rodzicach, którzy zgadzają się na to, aby ich dzieci, w tym wieku jeszcze nieświadome, były poddawane eksperymentom medycznym. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu szczepienia na COVID są uznawane za eksperymenty.
Co będzie dalej? Do czego to zmierza?
Trzeba być bardzo naiwnym, aby wierzyć w to, że to tylko testy. Niestety, ale możemy w najbliższym czasie spodziewać się zgody na to, aby szczepionki przeciw COVID-19 mogły być podawane nawet maleńkim dzieciom.
4 fala „pandemii” to również nie fikcja. Już za miesiąc statystyki dotyczące rozpowszechniania się zachorowań będą znacząco wzrastać. We wrześniu będą odbywać się szczepienia w szkołach dla dzieci od 12 roku życia, a wiele instytucji proponuje, aby dzieci, których rodzice nie wyrażą zgody na szczepienia, uczyły się zdalnie. Tego zdania są np. eksperci z Polskiej Akademii Nauk, którzy uważają, że jeśli czwarta fala okaże się naprawdę duża, to przede wszystkim nauczanie zdalne powinno dotyczyć niezaszczepionych uczniów. Tym sposobem po raz kolejny wywiera się nacisk na to, aby rodzice jednak wyrazili zgodę na szczepienie.
Pojawiły się już paszporty covidowe. Ograniczono koncerty, a także inne imprezy tylko dla uczestników zaszczepionych. Coraz śmielej różni eksperci proponują rozwiązania, które ograniczyłyby publiczne funkcjonowanie dorosłym, jak i dzieciom. Według wielu prawników takie działania są niezgodne z polską Konstytucją. Autor kanału „Prosto O Prawie”, prawnik Michał Plewiński, na swojej stronie internetowej wyjaśnia wszelkie wątpliwości dotyczące wprowadzania wszelkich ograniczeń, tzw. segregacji ludzi. Na swoim kanale na TikToku odpowiada na pytania swoich widzów. Jeden z nich zapytał, czy wprowadzenie ograniczeń dla osób niezaszczepionych, takich jak np. wchodzenie do restauracji, czy też kin, byłoby legalne. Odpowiedź brzmiała: „To oczywiście byłoby nielegalne”. I to niejedyna taka opinia specjalisty z dziedziny prawa. Na ten temat wypowiadają się również inni.
Nie dla segregacji społeczeństwa. Nie dla testowania szczepionek na dzieciach
Korzystamy jeszcze z tego, że w Polsce jest jakaś tam jeszcze wolność słowa i jak zwykle staramy się skłonić do refleksji oraz posłuchać zdania rodziców. Jako że szczepienia na COVID-19 są jeszcze w fazie testów, są równocześnie eksperymentem medycznym. Sprzeciwiamy się niezgodnej z Konstytucją Segregacji społeczeństwa i przede wszystkim kładzenia nacisków oraz gróźb w stronę zarówno nieszczepionych dorosłych, jak i nieszczepionych dzieci. Nie mamy nic przeciwko dorosłym osobom, które postanowiły się zaszczepić. Wątpliwości i niepokój budzi jednak fakt eksperymentów na dzieciach i milczenie o tym przez władze Państwa. Dzieci są jak zwykle najbardziej poszkodowane w tej sytuacji i narażone na poważne, zdrowotne konsekwencje.
Źródła: https://prostooprawie.eu/,
https://www.facebook.com/szczepan.krzewicki/videos/4612599228785482/, https://tarnogorski.info/8-placowek-w-polsce-zglosilo-d/
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04816643?term=162b2&draw=4#contacts,