single-image

5 powodów, przez które kobiety gasną przy mężczyznach

Aleksandra Broda

Zapewne nie jeden raz obserwowałaś koleżankę, która po prostu gaśnie w oczach, będąc w związku. Być może sama byłaś z kimś, kto, zamiast Cię uskrzydlać, ściągał w dół. Bycie z mężczyzną, który nas zmienia na gorsze, zasmuca, zawsze porównuję do jednej sytuacji. Kobieta dmucha balon, cieszy się z niego, a mężczyzna podchodzi i go przebija. Następnie odchodzi. Czasami przeprosi, z czasem jednak mamy wrażenie, że sprawia mu to satysfakcję.

Ja wiem, że czasami sytuacje są odwrotne i to kobieta jest tą „złą” stroną. Dzisiaj jednak chcę poruszyć temat płci „pięknej”. Zdaję sobie sprawę z tego, że powodów jest znacznie więcej, ale dzisiaj zajmiemy się pięcioma najpopularniejszymi

Mężczyzna przestaje się starać

Bo łatwe mamy czasy. Wszystko chcemy szybko i przede wszystkim właśnie — łatwo. Mężczyźni czasami zapominają o tym, że mają u boku partnerkę, miłość swojego życia. Z czasem, niektórzy po prostu tak bardzo przyzwyczajają się do wygody, że zaczynają traktować żonę jak dodatek. Jak gwarancja obiadu. JAK PEWNIK. Z pewnością dojrzała miłość nie potrzebuje kwiatów i dużej ilości komplementów. Z czasem takie rzeczy przestają mieć znaczenie. Ale jednak o kobiety się walczy. Tylko ta walka wygląda w dojrzałym związku nieco inaczej.

Mężczyzna zbyt dużo oczekuje od kobiety

Zamiast odciążać, dokłada. Nie wspiera, nie pomaga, nie dzieli obowiązków. Traktuje swoją partnerkę jak robota. Nie przyjmuje do wiadomości, że kobieta jest przemęczona. A wymagania? Stale rosną.

Mężczyzna nie bierze potrzeb kobiety na poważnie

Partnerka ma ochotę wyjść. Nie ma jednak o tym mowy. Mężczyzna albo nie pozwala wyjść jej samej, albo nie ma zamiaru jej towarzyszyć. Jej znajomi? Poczekają. Jej pragnienia? Są wymysłem. Jej rodzina? Przecież to on jest jej rodziną. Takie zamykanie kobiety w klatce i niezważanie na jej pragnienia, jest bardzo krzywdzące. To jest uważane za przemoc psychiczną.

Mężczyzna ustala priorytety i zmienia całkowicie myślenie kobiety

Wiele kobiet z miłości daje się niestety wplątać w tę pułapkę. To, co powie mężczyzna, jest święte. Partner w takich związkach bardzo często narzuca swoje zdanie, traktuje partnerkę jak kogoś mniej mądrego. Próbuje ją na siłę zmienić. Mówi, co powinna, a czego nie.

Mężczyzna nie jest prawdziwym mężczyzną

Kobiety gasną przy mężczyznach, którzy nie potrafią się ogarnąć. Gasną przy facetach, którzy zachowują się jak dzieci. Kobieta nie będzie czuła się dobrze przy partnerze, który nie ma ambicji i jest za bardzo leniwy. Nie mówimy tutaj o karierze zawodowej, czy licznych szkoleniach. Mowa tutaj o tym, że mężczyzna powinien umieć zadbać o dom i mieć swoje hobby, pasje i coś, do czego będzie dążyć. Bez względu na to, czy jest to marzenie o zdobyciu szczytu, czy zainteresowanie autami. Prawdziwy mężczyzna to taki, który interesuje się dziećmi i żoną.

Dopiszesz coś do tej listy? Koniecznie udostępnij, jeśli się zgadasz.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)