single-image

Wyprawka szkolna 2021/2022 – co warto kupić?

Aleksandra Broda

Trwa szaleństwo zakupowe związane z wyprawką szkolną. Niektóre dzieci, zwłaszcza te klas młodszych, dostały wytyczne dotyczące jej zawartości. Nieco starsi uczniowie są zdani na swoją intuicję. To właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący: wyprawka szkolna. Wyodrębniliśmy zarówno młodszych uczniów (klas 1-3), jak i uczniów klas (4-8). Uwzględniliśmy przy tym najczęściej zapominane przybory szkolne, o których potrzebności, dzieci potrafią sobie przypomnieć nawet w środku nocy. Wzięliśmy też pod uwagę naukę zdalną, na którą, bardzo możliwe, przejdą nasze dzieci tuż po wrześniu.

Wyprawka szkolna – co warto kupić? Najmłodsi uczniowie

Bibuła jest nie tylko używana na lekcjach plastyki, lecz także często okazuje się pożądanym materiałem przy różnych przedstawieniach. Jej kupno w zapasowych ilościach jest w pewnym rodzaju inwestycją w spokojny sen, ale nie tylko. Wszyscy znamy z memów albo i z własnego doświadczenia sytuację, w której dziecko wybudza nas i informuje, że na jutro potrzebuje strój. Ten materiał może z powodzeniem, jeśli troszkę ruszymy wyobraźnie, zastąpić jego pewne elementy. Bibuły nigdy za wiele. Ona nigdy się nie marnuje. Przydaje się także podczas niepogodnych weekendów: można z niej tworzyć wiele wspaniałych rzeczy.

 

Gumki do ścierania ołówków i kredek w większej ilości. „Masz pożyczyć gumkę?” – pytają dzieci podczas lekcji. Gorzej, jak nie mają możliwości tego zrobić, ponieważ nauczyciel wymaga całkowitego skupienia i ciszy. Tak już niestety jest, że gumki gubią się szybko. Dlatego ważne, abyśmy zakupili ich sporą ilość na zapas i jedne schowali w każdą kieszonkę plecaka, czy też tornistra, a inne po prostu trzymali w domu jako „zapasowe”, aby nie musieć z samego rana myśleć o tym, który sklep będzie otwarty, aby ją zakupić. Tutaj warto wprowadzić rutynę polegającą na tym, że dziecko, czy wspólnie z rodzicami, czy też samo, sprawdzało codziennie zawartość piórnika.

 

Zapasowe zeszyty. Zamiast jednej takiej samej sztuki zeszytu, możemy kupić po dwie. Dzieci w najmłodszych klasach nie piszą w nich dużo i często istnieje małe prawdopodobieństwo, że ów zeszyt w ogóle zapełnią do końca, ale prawdopodobieństwo zguby jest już duże. Kupowanie zeszytów na zapas nie jest wcale nieekologiczne. Zapasy mogą przecież przejść na następny rok, a jeśli nasze dziecko zmieni w tym czasie gust względem okładki, można oddać je lub odsprzedać za grosze innym.

Wyprawka szkolna – co kupić dla ucznia klasy 4-8?

Nie wszyscy nauczyciele się na to zgadzają, ale to nie znaczy, że nie możemy wzbogacić nasze dziecko o posiadanie dobrej jakości korektora. Te płynne bardzo często zastygają w ślimaczym tempie, dlatego polecamy kupno co najmniej dwóch tzw. myszek. Myszki przydają się również w domowych gabinetach. Zapewne niejednokrotnie, jako rodzice wypełnialiśmy dokumenty i strzeliliśmy „gafę”. Zatarcie ją białą taśmą wygląda o wiele estetyczniej, niźli skreślanie i znalezienie miejsca na właściwą treść.

 

Worek na buty. O tej rzeczy bardzo często zapomina się w pośpiesznym szykowaniu wyprawki dla starszaka. Jak wiadomo – starszy uczeń przywiązuję znaczną uwagę do wyglądu zeszytów, akcesoriów, niźli właśnie do sportowej części wyprawki. Dlatego wyprawka dla starszego ucznia powinna przede wszystkim uwzględnić worek na buty, który oddzieli strój sportowy na lekcję WF’u. Dla dojrzewającej osoby przepocone ubrania to powód ogromnego dyskomfortu. Pamiętaj o tym, nawet jeśli Twoje dziecko o tym nie pamięta.

 

Planery, grubsze względem objętości notatniki, które mogą przyczynić się do ogarnięcia chaosu. Dzieci i młodzież uwielbiają rozwiązania, które pomagają w organizacji ich czasu oraz w zapisywaniu najważniejszych wydarzeń. Zapytaj swojego dziecka, czy nie chciałoby przyjąć do swoich progów kalendarza, czy też właśnie planera, który zmieści ich notatki i przypomni o nadchodzących okolicznościach.

Wyprawka szkolna 2021/2022 nauka zdalna 

Ze wszystkich źródeł dochodzą nas wiadomości, że edukacja szkolna w 2021/2022 roku będzie w większej części znów online. Przedmioty, które wymieniliśmy wyżej, nadadzą się podczas wszystkich możliwości. Jeśli jednak wziąć pod uwagę: wyprawka szkolna 2021/2022, z możliwością edukacji zdalnej, to z całą pewnością do tej listy należy dopisać internet, nadążający za nim laptop, czy też komputer, a także wszelkiej maści pendrive. Niestety, ale trzeba będzie też pomyśleć o wygodnym krześle do biurka – tym dedukowanym twórcom internetowym bądź też osobom pracującym właśnie online. W tym przypadku te wszystkie rzeczy powinny być koniecznością.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)