single-image

Nutella- krem z orzechami laskowymi, czy może sam cukier i tłuszcz?

Aleksandra Broda
Pamiętasz ostatnią reklamę Nutelli? Budzi się cała szczęśliwa rodzina. Dzieci są szczupłe, rodzice uśmiechnięci- nic, tylko cieszyć się życiem. Wspólnie siadają do stołu i zajadają się… mnóstwem cukru. Tak naprawdę ten popularny czekoladowy krem to sam cukier i utwardzone tłuszcze. Niewiele jest w nim orzechów laskowych oraz kakao. Zastanawiałeś się kiedyś, czy ludzie zdają sobie sprawę z tego, że codziennie dostarczają do swojego organizmu bomby, które prędzej czy później wybuchną?

Ile cukru i tłuszczy jest w Nutelli?

 

Nutella
Źródło- Kwejk.pl

Na 100 gram produktu- ok. 30 gramów tłuszczy.

Na 100 gram produktu- ok. 50 gramów cukru. 

Reklamy i wprowadzanie w błąd przez producenta

Pamiętasz może starszą wersję reklamy Nutelli?: Jest tyle do zrobienia w życiu każdego dziecka, potrzeba tyle energii, aby marzyć, koncentrować się […] uczyć się, dorastać…” A na koniec miła Pani oświadcza, że ten krem to mleko i orzechy laskowe. Dlaczego nas tak pani okłamała?

Nic jednak nie przebije reklamy z 1988 roku, gdzie podczas porannych czynności pewnej rodziny, leci piosenka: „Nutella- to zdrowie Ci da, Nutella- dla Ciebie jest! Mleko, orzechy ma- Nutella! […] Porcja zdrowia co dnia- Nutella!”.

Nutella to olej palmowy, który może powodować raka

Europejski Nadzór Do Spraw Żywności wydał listę składników, które mogą powodować raka. Na liście znajdował się również olej palmowy. Kiedy podgrzeje się olej palmowy do 200 stopni Celsjusza, powstają czynniki rakotwórcze. Zawrzało, ponieważ nie od dzisiaj wiadomo, że Nutella to skarbnica oleju palmowego. Chociaż z początku mogłoby się wydawać, że ta informacja potrząśnie ludźmi i skłoni do rezygnacji z jedzenia tego popularnego kremu, wcale się tak nie stało. Producent zrobił wszystko, aby “ocieplić” swój wizerunek, a Nutellę można spotkać w praktycznie każdym sklepie. Jakiś czas temu mogliśmy się dowiedzieć, że Włochy po tym zdarzeniu zaprzestały sprzedawania tego produktu w swoich sklepach, nic jednak takiego się nie stało. Dzisiaj możemy bez problemu kupić również tam zabójczy krem.

Olej olejem, ale nikt nie mówi o cukrze!

Cukier to zawartość ponad połowy słoiczka. Wyobraź sobie, że kupując Nutellę, tak naprawdę kupujesz pół słoika cukru, tłuszcz, troszkę mleka i orzechów.  Teraz popatrz na to z jeszcze innej perspektywy:

Zbyt duża ilość cukrów (głównie tych prostych, które występują w przetworzonych produktach), przyczyniają się do powstawania chorób serca, cukrzycy oraz otyłości. Poza tym mają one negatywny wpływ również na samopoczucie: nierzadko dieta bogata w cukry skutkuje obniżoną odpornością, zawrotami głowy, zmęczeniem i bólami głowy. Ciężko jest Ci się skoncentrować, a Twoje dziecko ma problemy z przyswajaniem wiedzy? Zastanów się, czy Wasza dieta jest odpowiednia. Cukier zabija- robi to powoli, ale bardzo skutecznie.

 

Zastanów się, czy warto kupować nie tylko Nutellę, ale również inne, wysoko przetworzone produkty z dużą ilością cukru i tłuszczów. Wybierając wartościową, pełną witamin żywność, inwestujesz w z drowie swoje oraz rodziny. Nie daj się zmanipulować reklamom.

Nutella- na dzień Dobry? Nutella- żegnaj! 

 

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)