single-image

Kochana kobieto, mamo, życzę Ci, abyś… [Szczere życzenia z okazji Dnia Kobiet]

Aleksandra Broda

Jutro jest Dzień Kobiet. Zapewne zostaniemy obsypane komplementami i prezentami. Tak. Jutro jest nasze Wielkie Święto. Drogie Kobiety, przyjmijcie te życzenia i pamiętajcie o nich, jak zwątpicie w siebie.

Więc droga kobieto, daj sobie prawo do miłości. Uwierz w to, że miłość uskrzydla, a ty na nią zasługujesz. Kochaj i bądź kochana. Nie tkwij w toksycznym związku. Spróbuj zmienić swoje życie. Ja Cię tutaj trzymam za rękę i obejmuję. A jeśli droga kobieto, jesteś kochana i kochasz, to korzystaj z niej, pamiętaj o niej. Ciesz się swoim partnerem, dbajcie o siebie wzajemnie.

Droga kobieto, ja znowu widziałam, że płaczesz! I wiesz, co Ci powiem? Płacz, bo łzy oczyszczają duszę, ale nigdy nie myśl, że Twoje emocje, które płyną po policzkach to dowód na to, że jesteś słaba. Jesteś silna.

Kochana kobieto, pamiętaj, że nikt nie wie, co przeszłaś. Nikt nie założył, chociażby na chwilę Twoich butów. Obiektywną krytykę chowaj w sercu, bo ona może Ci pomóc. Hejt i zawiść ignoruj. Najgorsze co możesz zrobić, to zwątpić w siebie przez słowa zalane nienawiścią i jadem.

Kochana kobieto, wiesz, że pięknie wyglądasz, kiedy się uśmiechasz? Dlaczego ostatnio tak rzadko to robisz? Uśmiechaj się, bo to lek na więcej chorób, niż sobie wyobrażasz. Czasami ciężko, aby kąciki ust uniosły się do góry, ja to wiem doskonale. Ale kiedy masz ochotę – śmiej się głośno, uśmiechaj szczerze. Nie zakrywaj ust dłońmi, nie wyciszaj w sobie radości.

Kochana kobieto, spełniaj się. Zrób wszystko, abyś była szczęśliwa. Ja wiem, że zwłaszcza z dziećmi, to trudno. Codziennie ogarniasz ten słodki chaos. Ale wiesz, kto najwięcej traci? Nie ten, co próbuje, ale ten, co boi się spróbować. Małymi kroczkami, z dziećmi przy boku – próbuj, rozwijaj się.

Droga kobieto, jesteś najlepszą mamą dla swoich dzieci. Czasami myślisz, że jest inaczej, prawda? Czasami ty coś powiesz nie tak, czasami one nie docenią. Wiedz, że tak mają wszystkie mamy. Tak właśnie wygląda wychowywanie dzieci. To nie jest wcale takie proste.

Droga kobieto, co myślisz, że jesteś pogmatwana. Milion myśli na sekundę, wahania i zmiana zdania… Masz do tego prawo, w tym właśnie tkwi urok kobiecy. Nasza empatia i nasze emocje są jednak na wagę złota w tym skomputeryzowanym świecie. Świat potrzebuje kobiet. Świat potrzebuje Ciebie.

Droga kobieto, przy końcu powiem, że czasami jest tak, że im więcej błądzimy, tym więcej doświadczenia zbieramy. Być może drogi były kręte, było ich mnóstwo. Z każdej z nich zapamiętałaś wiele rzeczy, które pomogą w przyszłości. Twoje porażki to nie są katastrofy. Twoje porażki to Twoje doświadczenia.

Droga kobieto, jeśli czujesz, że jest coś nie tak i nie umiesz sobie z tym poradzić, to proszę, szukaj pomocy. Telefon do przyjaciółki, telefon zaufania, wizyta u psychologa… Masz dla kogo żyć, nie jesteś sama. Dbaj o siebie.

Droga kobieto, nawet jeśli wszystko ok, to i tak dbaj o siebie: regularnie chodź do ginekologa, wykonuj morfologię.

Piękna kobieto, pełna doświadczeń, miłości i emocji. Zawsze bądź dla siebie dobra.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)