single-image

Język angielski- kilka prostych sztuczek, które pomogą Ci w nauce!

Aleksandra Broda
Język angielski jest niezwykle ważny w dzisiejszym Świecie. To właśnie dzięki jego znajomości możemy komunikować się z obcokrajowcami, czytać ulotki i instrukcje obsługi od zagranicznych producentów. To właśnie język angielski otwiera nam możliwości na lepszą pracę i bezproblemowy wyjazd na wakacje. Dlatego dzisiaj każdy chce znać chociaż jego podstawy. Uczysz się języka angielskiego w swojej szkole i chcesz poprawić swoje oceny? Zapraszamy!

 

Oglądanie filmów w języku angielskim

Rzecz, która może na początku nieco przytłaczać, ale jest naprawdę bardzo pomocna. Raz na jakiś czas obejrzyj sobie film bez dubbingu lub lektora. Odważ się i spróbuj nawet w wersji bez napisów. Zwracaj uwagę na mimikę twarzy aktorów, ich ubiór i okoliczności zdarzenia. Słuchaj tego, co mówią i nie denerwuj się, że rozumiesz co trzecie słowo. Twój mózg jest skonstruowany tak, że jeśli się skupisz- zapamięta on słowa i akcent. Po pewnym czasie będziesz rozumiał coraz więcej i zobaczysz, że problemy z poprawnym wymówieniem angielskich słów znikną. Urozmaicisz również swoje słownictwo.

Sam przetłumacz ulubione piosenki

Na pewno masz jakąś angielską piosenkę, która wpadła Ci ostatnio w ucho. Zanim sięgniesz po translator lub gotowe tłumaczenie- spróbuj sam przetłumaczyć niektóre zdania na język polski. Gwarantujemy, że część na pewno uda Ci się za pierwszym razem. Wiesz, dlaczego tak się dzieje? Ponieważ umiesz więcej, niż Ci się wydaje. Dzięki takim ćwiczeniom poprawisz swoją pamięć, słuch i przede wszystkim- nauczysz się tłumaczyć uwzględniając kontekst całego utworu.

Rozmawiaj po angielsku ze swoją rodziną i znajomymi

Z początku może być to dla Ciebie krępujące, ale pamiętaj, że nie ma czego się bać i wstydzić. Nic tak nie dodaje pewności siebie, jak rozmowa. Właśnie dzięki niej zobaczysz, jak wiele już umiesz. Kiedy zabraknie Ci słów z pewnością ktoś Ci pomoże. Dzięki temu nabierzesz wprawy i pewności siebie. Pewnie zastanawiałeś się, dlaczego Twoja nauczycielka od angielskiego tak pięknie mówi w tym języku? Ponieważ dużo ćwiczyła! Oglądaj w wolnych chwilach profesjonalnych Native Speakerów i pomyśl, że oni zawdzięczają swój sukces tylko sobie, ponieważ nie tylko się uczyli, ale również dużo mówili.

Fiszki, fiszki i jeszcze więcej karteczek

Zapisuj na kartkach nie tylko słownictwo z kartkówek, ale wszystkie wyrazy, które przydadzą Ci się w przyszłości. Wracaj do nich często i powtarzaj je sobie. Przykładowo- na jednej stronie napisz „necessary” a na odwrocie jego znaczenie, czyli „potrzebny”. Wróć za kilka dni do swojego zbioru i przypominaj trudne słówka. Fiszki możesz nakleić na swoje biurko, a nawet przyczepić do ulubionej książki. W ten sposób zawsze będziesz o nich pamiętać. Nauka przy pomocy karteczek cieszy się największą popularnością ze względu na jej prostotę, ale również widoczne efekty.

 

Mamy nadzieję, że nasze rady przypadły Ci do gustu. Życzymy samych sukcesów. Wierzymy, że dasz radę!

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)