single-image

Jak ubrać się na letni spacer z dzieckiem?

Aleksandra Broda

Ruch na świeżym powietrzu to zdecydowanie jedna z najlepszych form spędzania wolnego czasu, szczególnie z dziećmi. Kiedy już brakuje pomysłów na domowe zabawy, warto wybrać się na pieszą wycieczkę po okolicy czy wybrać się do parku z placem zabaw. Należy jednak pamiętać, że latem, temperatury są wysokie, trzeba się więc komfortowo ubrać, aby nie przegrzać siebie i dziecka. Jak to zatem zrobić?

O czym należy pamiętać na spacerze z dzieckiem?

Ciepłe wakacyjne dni kuszą do wyjścia na świeże powietrze. Codzienne spacery dają ogrom pozytywnych skutków dla organizmu, szczególnie dla dziecka, takich jak poprawa nastroju czy kondycji, podniesienie odporności i pozytywne zmęczenie. Aby jednak spacer był bezpieczny, trzeba się do niego przygotować.

  • Nakrycie głowy

Zdecydowanie każdy powinien mieć nakrycie głowy na spacerze w słoneczny dzień. Długie spędzanie na słońcu bez kapelusza czy czapki może grozić przegrzaniem, a nawet zasłabnięciem. U dzieci szczególnie sprawdzają się czapki z daszkiem, które dodatkowo chronią oczy przed promieniowaniem UV. Dobrym rozwiązaniem są też chusty, które można zwilżyć wodą i szybko się ochłodzić.

  • Wygodne obuwie

Zapewne każdy rodzic wie, jak dużo energii mają dzieci. Tutaj sprawdzą się wygodne sportowe buty na grubszej podeszwie, aby zamortyzować ewentualne krzywizny czy kamienie. Najlepszym rozwiązaniem będą wygodne sneakersy, które nie tylko modnie wyglądają, ale też dobrze trzymają nogę. Dzięki temu spacery z dzieckiem nie będą już wyzwaniem.

  • Zapas wody do picia i jedzenia

Dzieci w trakcie energicznych spacerów mogą zgłodnieć w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego warto zabrać ze sobą zdrowe przekąski. Oraz oczywiście woda – niezbędna rzecz w plecaki spacerowicza. W lecie kiedy temperatury są dość wysokie, picie wody jest szczególnie ważne, bowiem odwodnienie grozi zasłabnięciem.

  • Ubranie na zmianę
Ciepłe bluzy na wiosenną pogodę

Dzieci na spacerze poznają świat, wszystkiego dotykają, czasami się przewrócą, dlatego warto zabrać ubranie na zmianę, dla dziecka, ale i dla siebie. Nie tylko w razie pobrudzenia ubrania, ale też na wypadek nagłej zmiany pogody. W ostatnim czasie fala upałów kończy się burzami. Lepiej zabrać ze sobą coś cieplejszego, na przykład bluzy czy dłuższe spodnie dla całej rodziny, aby nie zmoknąć w trakcie nagłej ulewy.

  • Koc piknikowy

Na wypadek zmęczenia czy znalezienia ładnego miejsca na naszej wędrówkowej trasie, warto zabrać ze sobą koc piknikowy. Nie w każdym miejscu dostępne są ławki do siedzenia, dlatego koc będzie idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy chwilę odpocząć i zjeść przekąski.

Wyposażenie plecaka każdego rodzica

Oprócz wymienionych wcześniej rzeczy warto zabrać ze sobą także zabawki. Gdy rodzic będzie odpoczywał, dzieci mogą zająć się zabawą ulubionymi maskotkami. Oprócz tego, w spacerowej torbie powinny znaleźć się mokre chusteczki, kocyk do przykrycia, krem przeciw oparzeniom, plastry na skaleczenia, wodę utlenioną oraz żel antybakteryjny.

Na koniec wystarczy zabrać dobry humor i cieszyć się wspólnymi, wakacyjnymi spacerami.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)