single-image

Co zrobić, żeby 2019 rok był jeszcze lepszy od poprzedniego? Poradnik dla kobiet

Aleksandra Broda

Co roku obiecujemy sobie poprawę. Stawiamy nowe wyzwania i robimy całą listę postanowień noworocznych. Nieważne, czy jest to rzucenie palenia, awans w pracy, czy poprawienie swoich relacji z bliskimi. Każdy rok, nawet jeśli zaczął się nie po naszej myśli, ma szansę zaistnieć w naszej pamięci, jako jeden z najlepszych w naszym życiu. Chociaż zwolenników planowania jest tyle samo, co przeciwników, nic nie stoi na przeszkodzie, aby za rok, o tej samej porze wykrzyczeć sobie głośno „To był wspaniały rok, dokładnie taki, jaki chciałam!”.

Zacznijmy od tego, dlaczego ludzie tak cieszą się Nowym Rokiem? Myślę, że potrzebujemy, po tych 365 dniach linii, która przetnie wszystko i da szansę celebrowania tych wszystkich Świąt jeszcze raz, ale w zupełnie inny sposób. Dobrze, że Dzień Kobiet mamy raz na rok, a nie raz na 10 lat prawda? Naprawdę dobrze, że po tych 365 dniach mamy szansę przeżyć coś jeszcze raz, ale bogatsi o doświadczenia. Nowy Rok sprawia, że czujemy się pewniejsi i po prostu mamy więcej motywacji. Trzeba to wykorzystać!

Ale jak to zrobić? Bez powtarzania sobie utartych, przetartych na wskroś powiedzeń „Nowy Rok – Nowa Ja”? Wystarczy naprawdę wziąć się za realizowanie swoich planów.

Planowałaś zmienić pracę, ale nadal boisz się, że gdzie indziej będzie tylko gorzej? A może brakuje Ci pewności siebie? Zrób mały wywiad środowiskowy, podpytaj koleżanki o warunki pracy w nowym miejscu. Kup sobie książkę motywacyjną lub poproś o szczerą rozmowę przyjaciółkę. Czasami wystarczy, aby to ktoś nas porządnie zmotywował.

Masz dosyć ludzi, którzy Cię otaczają i nie wnoszą nic pozytywnego do Twojego życia? Może kolegujesz się z kimś, kto po cichu ucina Ci skrzydła i tłamsi w Tobie marzenia? Nie warto otaczać się ludźmi, którzy psują naszą aurę. Być może 2019 rok to właśnie ten właściwy czas, abyś rozglądnęła się w koło i pożegnała ze swojego życia toksycznych ludzi.

Co roku obiecujesz sobie, że będziesz lepszą mamą? Z doświadczenia wiem, że takie myśli pojawiają się nie raz do roku, ale co najmniej raz na tydzień. Może wystarczy, żebyś wreszcie zaczęła siebie doceniać? Żebyś zobaczyła, że dajesz z siebie 100 procent, ale na niektóre rzeczy nie masz po prostu wpływu? Kiedy jednak jesteś przekonana, że zbyt mało czasu poświęcasz dzieciom – olej czasami pranie i sprzątanie. Idź z dziećmi zjeść pizzę w pobliskiej restauracji, a następnie idźcie na leniwy spacer, lub po prostu do domu pooglądać jakiś film. My matki mamy to do siebie, że myślimy, że dzieci potrzebują więcej, niż my jesteśmy w stanie im dać. Nic bardziej mylnego! Każdy, bez względu na wiek potrzebuje czasami pizzy na grubym cieście i szczerej, beztroskiej rozmowy. Dzieci chcą, żebyśmy byli obecni przy nich. Po prostu.

Nowy Rok to doskonały pretekst do zadbania o zdrowe nawyki żywieniowe całej rodziny. Zdrowa dieta to inwestycja nie tylko w dobre samopoczucie, ale również ograniczenie wydatków na leki do minimum. Oczywiście, nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas pójdziecie na tę pizzę z podwójnym serem, albo zjecie czekoladę. Chodzi o to, żebyście jedli zdrowe, pełnowartościowe śniadania i obiady z jak najmniejszą ilością niezdrowego tłuszczu. Dieta bogata w witaminy i minerały poprawi samopoczucie całej rodziny i z pewnością przełoży się na wasz portfel. Kiedy będziecie jedli zdrowo, zaczniecie mniej chorować i jest to potwierdzone wieloma badaniami. Może w tym roku uda się pojechać na długie, droższe wakacje?

Nie ma recepty i nie istnieje instrukcja obsługi dla Nowego Roku 2019. To nic, bo wszystko leży w naszych rękach. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego nastawienia. To nie jest łatwe zadanie – sprawić, żeby Nowy Rok był lepszy od poprzedniego, ale mówią, że jeśli coś jest łatwe, to nie jest nic warte. Jest w tym sporo prawdy.

Życzymy Wam wszystkim, aby 2019 rok był lepszy od poprzedniego! Kobiety, wierzcie w siebie.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)