single-image

Brak apetytu u dziecka – jak sobie z tym poradzić?

Aleksandra Broda

Jak pokonać brak apetytu u małych dzieci?

Ułożenie prawidłowego menu dla dziecka nie jest wcale takim prostym zadaniem. Dzieci w różnym wieku niesamowicie grymaszą, zwłaszcza jeśli na talerzu widzą rybę, bukiet warzyw czy płatki owsiane. Zagrozisz brakiem słodyczy? Dziecko przetrzyma. Woli nie jeść do wieczora, niż skusić się na gotowany kalafior, surówkę z marchewki czy zupę jarzynową. Dla mamy jest jasne, że w ten sposób, zamiast przybliżać się, to oddala się od celu. W efekcie kapituluje. Na obiad dziecko dostanie, więc frytki, kurczaka w panierce albo naleśniki z dżemem. Dziecko myśli – mniam! Mama myśli – a gdzie witaminy i minerały? Spokojnie. W kuchni bardzo ważny jest kompromis, ponieważ im bardziej zmuszasz dziecko do posiłków, tym bardziej je zniechęcasz. Skorzystaj więc z innych, bardziej skutecznych sposobów, by zapewnić mu porcję ważnych witamin i minerałów. Możesz to zrobić z Apetilac. To pożywne i smaczne mleko, które zapewni Twojemu dziecku prawidłowy rozwój i wzrost. Formuła tego napoju opracowana jest w taki sposób, by przyjść Ci z pomocą na wielu frontach. Witaminy i minerały zmieniają bowiem również nawyki żywieniowe Twojego dziecka. Pijąc dziennie mleko Apetilac, Maluszek chętniej spróbuje nowej zapiekanki z makaronu czy skosztuje dotąd nieznanych owoców. Apetilac to także cenne źródło kwasów DHA i AA. Wyostrzasz, więc apetyt swojego dziecka, a przy okazji wspierasz jego koncentrację i pamięć.

Co znajdziesz w Apetilac?

Faza wzrostu u dzieci bezwzględnie wymaga witaminowego wsparcia. Nie każda mama ma świadomość, że to właśnie równowaga witamin w organizmie dziecka, przekłada się na zdrowy i spokojny sen czy właściwą koncentrację. To rola przypisana np. witaminom z grupy B, których niedobór uzupełnisz właśnie dzienną dawką Apetilac. Najczęstsze objawy braku witamin z grupy B to: problemy z zasypianiem, złe samopoczucie, brak aktywności czy niekontrolowane wybuchy agresji. Jeśli podobne obserwujesz u swojego dziecka, to znak, że powinnaś działać. Dodatkowo trzeba pamiętać, że organizm ludzki nie produkuje witaminy B. Musisz więc na bieżąco uzupełniać ją w diecie dziecka. W bogatym składzie Apetilac odnajdziesz między innymi witaminę B12, czy witaminę B6 – bardzo ważne witaminy, zapobiegające anemii i permanentnym stanom zmęczenia. Apetilac zawiera jednak o wiele więcej, bo aż 25 różnych witamin, między innymi także C, D i A. Będziesz również spokojniejsza o rozwój swojego dziecka, wiedząc, że ten pożywny napój zawiera dodatkowo niezbędne aminokwasy, które są ważne ponieważ organizm ludzki nie jest w stanie ich sam wytwarzać, a ponadto zapewniają optymalny rozwój oraz wspierają układ odpornościowy dziecka.

Żelazo, wapń i fosfor – w trosce o zdrowie naszych dzieci


W codziennej diecie dziecka powinny znaleźć się nie tylko witaminy, czy nienasycone kwasy DHA i AA, ale również minerały, jak fosfor, wapń czy żelazo. Mamy przykładają, więc sporo wagi do tego, by dziecko spożywało odpowiednią ilość nabiału, czy odżywczych płatków śniadaniowych. Z drugiej strony chcą eliminować z diety dziecka wszędobylski cukier, którego w jogurtach, czy serkach waniliowych jest czasem więcej niż samej porcji minerałów. Owszem, jogurt owocowy zawiera cenny dla kości i zębów wapń, ale dostarcza dziecku również sporą dawkę cukru. Inaczej jest w przypadku Apetilac. Bez cukru, za to z dobrą porcją wapnia i fosforu. Apetilac dostarczy także właściwej dawki żelaza, które jest istotne dla prawidłowej przemiany materii, rozwoju krwinek czerwonych, a także właściwej aktywności ruchowej. Z tego względu mamy chętnie sięgają po Apetilac. W jednym napoju znajdują bowiem wiele składników odżywczych, niezbędnych dla odpowiedniego rozwoju dziecka.

Dla kogo jest Apetilac?

Apetilac to pożywny napój mleczny dla dzieci od 1 do 10 roku życia. Możesz sięgnąć po niego, kiedy Twoje dziecko nie ma apetytu, kiedy niechętnie próbuje nowych produktów, ale również, kiedy martwi Cię jego zbyt niska waga. Napój jest smaczny i łatwy w przygotowaniu. Sama zdecydujesz, czy podasz go do śniadania, czy do obiadu. Apetilac możesz włączyć do diety dziecka w każdej chwili. To dobry pomysł, by urozmaicić nim dietę siedmiolatka, który ma problemy z pamięcią i koncentracją, jak i dietę czterolatka, który niekoniecznie chętnie sięga po owoce i warzywa. Apetilac został skrupulatnie przetestowany i odpowiednio skomponowany. To polski produkt dostępny w wybranych aptekach, z powodzeniem zakupisz go również online.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)