single-image

7 ważnych rzeczy, które warto zrobić dla siebie

Aleksandra Broda

Początek lipca. Zaczął się ten najlepszy czas na zmiany. Dzień jest długi. Rano aż chce się wstawać. I pomimo tego, że obowiązków nie ubywa, to warto wykorzystać piękne słońce i wprowadzić je na dobre do swojego życia. Jest 7 rzeczy, które warto zrobić dla siebie w te wakacje po to, aby stać się szczęśliwszą i pewniejszą siebie kobietą. Chcesz zrobić mały glow up w swoim życiu? Jeśli tak, to spójrz, co możesz dla siebie zrobić.

Zrób kurs, szkolenie online

Satysfakcja z osiągnięcia nowych umiejętności jest jednym z najlepszych uczuć pod słońcem. Pogłębianie swoich kompetencji i uczenie się nowych rzeczy sprawia ogromne szczęście. Wpływa też korzystnie na funkcjonowanie mózgu. Kobieta, która robi kursy i szkolenia, staje się pewniejsza siebie i poszerza swoje zawodowe horyzonty.

Nie trzeba wydawać pieniędzy, aby zacząć się szkolić. W internecie znajduje się wiele kursów i szkoleń online zupełnie za darmo. Tutaj przykładowa platforma z kursami online: Parp.gov.pl

2. Czytaj książki

Jako mamy bardzo dbamy o to, aby nasze dzieci dużo czytały. Większość z nas jednak zapomina o sobie. Ciekawa książka nie tylko odpręża, ale też ćwiczy koncentrację, pogłębia słownictwo, rozwija. Naprawdę warto wejść ponownie do świata lektur.

3. Zadbaj o aktywność fizyczną i jadłospis

Zdrowe nawyki w życiu są potrzebne do tego, aby być zdrowym i czuć się ze sobą dobrze. Zacznij więcej spacerować, wybieraj trudniejsze drogi. Zapisz się na siłownie, zacznij ćwiczyć w domu przy pomocy poradników, chociażby z YouTube. Aktywność fizyczna nie tylko dotlenia mózg, działa upiększa sylwetkę, lecz przede wszystkim dodaje pewności siebie. Spróbuj ograniczyć do minimum przetworzoną żywność, zacznij celebrować spożywanie posiłków.

4. Wprowadź odpowiednią pielęgnację

Rzeczy, które warto dla siebie zrobić
Dbanie o stan swojej skóry jest szczególnie ważne.

Nie musisz mieć dużo pieniędzy, by kupić dobre kosmetyki. Kosmetyki, które nawilżą Twoją skórę, poprawią stan Twoich włosów. Czasami te tańsze kosmetyki mało znanych firm są tak samo dobre, jak te, za które trzeba sporo zapłacić. Zwróć szczególną uwagę na swoje dłonie, stopy i paznokcie. Zadbaj o ich wygląd i kondycję. To one są naszą wizytówką. Jeśli będą zadbane, będziesz czuła się ze sobą dobrze.

5. Zmień swoją garderobę

Nie potrzeba wizyt w drogich butikach, aby zmienić swoją garderobę. Wybierając Polskie (sprawdzone) marki lub kupując w lumpeksach, osiągniesz podobny efekt. Zadbaj o to, aby w Twojej garderobie znalazły się eleganckie, lecz i wygodne ciuchy. Takie, w których czujesz się komfortowo, lecz niezwykle kobieco, pewnie siebie. Pamiętaj, że nie chodzi o to, aby ubrania pełniły funkcję maski. Ubrania mają podkreślać Twoją osobowość i być wygodne.

6. Zacznij planować

Zacznij planować, a będziesz przygotowana na wszystko.

Planowanie ma bardzo wiele plusów. Przede wszystkim ułatwia organizacje. Pozwala też przewidzieć wszystkie ewentualności, które mogą pojawić się na Twojej drodze. Warto raz w tygodniu usiąść do plannera lub terminarza i spisać po kolei wszystkie czekające wyzwania/obowiązki. Poczucie kontroli nad tym, co Cię czeka, doda Ci pewności siebie i pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Planner możesz zaprojektować sama w Canvie, kupić w wersji papierowej np. w Empiku, czy też ściągnąć w formie aplikacji na swój smartfon.

7. Wyznaczaj sobie cele

Uważam, że wyznaczanie celów jest bardzo ważne w życiu. Przede wszystkim nadają mu jakiś głębszy sens. Postawienie sobie zadania, wyzwania motywuje. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz jakiegoś większego celu na ten moment, to zapewne po dłuższym namyśle przyjdzie Ci jednak coś do głowy. Celem może być nowe auto, remont kuchni, wymarzony urlop poza granicami naszego Kraju.

Jeśli już będziesz wiedziała, czego chcesz, to koniecznie zapisz to w notatniku, bądź też wyżej wspomnianym plannerze. Rozpisz poszczególne etapy, które musisz przejść, aby zrealizować swój cel.

Jeśli czujesz, że chcesz coś zmienić w swoim życiu: zadbać o siebie, podnieść swoje poczucie wartości, podbudować swoje „ja”, koniecznie wprowadź te 7 nawyków do swojego życia. Koniecznie już dzisiaj. Wierzę, że teraz jest najlepszy czas na to, a konsekwencja w działaniu zaowocuje na lata.

.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)