single-image

6 rzeczy, które niszczą związek, a możesz o tym nie wiedzieć

Aleksandra Broda

Co niszczy związek? Dlaczego wciąż myślimy, że związek niszczą TYLKO kłamstwa i zdrady? To bardzo ogólne stwierdzenia, powody. 

1. Nie zauważasz mnie. Czyli, kiedy partner przestaje interesować się partnerką. To zdarza się w wielu związkach, zwłaszcza tych z pewnym stażem. Kobieta coś mówi, prosi o uwagę, chce rozmawiać, a mężczyzna nie ma na to ochoty. W końcu dochodzi do sytuacji, w której kobieta czuje się jak duch. Wkrada się samotność, kompleksy, smutek. Oczywiście to może działać w dwie strony.

2. Nie rozumiesz mnie. A może nie chcesz zrozumieć? Czyli, kiedy w związku jedna osoba czuje się niezrozumiana. Druga osoba nie chce jej słuchać i nie szanuje w ogóle: jej zdania i obaw. Często to kwestia charakteru partnera, a jeszcze częściej chęć podniesienia swojego ego i udowodnienia, kto ma tutaj zawsze rację.


3. Nie doceniasz mnie. On tylko oczekuje, ale nigdy nie podziękuje. Za to, że zrobiłaś obiad, że dobrze opiekujesz się dziećmi. Za to, że się poświęcasz. Nie ma „dziękuję”, nie ma: „zrobiłaś kawał dobrej roboty”. Tak jakby nie należało Ci się za to, chociażby dobre słowo. Związek, w którym się nie docenia, nie może być szczęśliwy. Brak docenienia niszczy związek i przede wszystkim osobę, która jest ofiarą.

4. Już Ci się nie podobam. Z czasem zaczyna traktować Cię jak dobrą kumpelę, a nie kobietę swoich marzeń. Ciężko mu powiedzieć jakiś komplement, ale coraz łatwiej przychodzą mu żarty w Twoją stronę. Prawda jest taka, że komplementy, miłe słowa podnoszą na duchu i są niesamowicie potrzebne. Zwłaszcza te otrzymywane od drugiej połówki.5. Uważasz, że już nic nie musimy. Czyli, kiedy dochodzi do Ciebie myśl, że oprócz dzieci i wspólnych zobowiązań, nie macie nic. Wspólnych pasji, dobrej relacji, celów na przyszłość. Nie macie ich, ponieważ on nie chce ich mieć, dobrze mu tak jak jest. A ty coraz bardziej czujesz się samotna.

6. Demotywujesz mnie. Czyli, kiedy partner wciąż pyta, po co Ci to, tamto. Kiedy osoba w związku podcina skrzydła i mówi: „Nie poradzisz sobie”. Brak wsparcia i ciągłe podkładanie kamieni pod nogi jest niestety bardzo często spotykane w związkach. I jest to kolejny powód do zniszczenia związku. Doszczętnie.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)