single-image

5 rzeczy, które pomogą matce przetrwać (i pokochać) jesień oraz zimę

Aleksandra Broda

Jeśli czujesz, że jesień i myśli o nadchodzącej zimie Cię przytłaczają, to koniecznie powinnaś zadbać o swoje dobre samopoczucie. Jest kilka rzeczy, które nie tylko pomogą przetrwać Ci ten okres, ale bardzo możliwe, że zamienią go w cudowny czas. Każda kobieta powinna dbać o swoje wewnętrzne „ja” i pozwolić siebie rozpieszczać. Chociaż dzisiaj jest nam szczególnie ciężko, to naprawdę warto celebrować chwile, w których to my jesteśmy na pierwszym planie. Przedstawiam Ci listę rzeczy, które pomagają mi dbać o swój życiowy balans jesienią i zimą.

1. Wyjątkowy kubek i niesamowite herbaty

Brzmi banalnie, prawda? Na szczęście jesień i zima to idealny czas, aby poznać nowe smaki i dać się ponieść ciekawym aromatom. Ja na ten czas zawsze uzbrajam się w co najmniej kilka różnorodnych herbat. Piję jedną po drugim śniadaniu i zawsze wieczorem. Pamiętaj, żeby zawsze wybierać herbaty zdrowe, najlepiej liściaste. Aby smakowała ona wyjątkowo, potrzebny jest wyjątkowy kubek. Co roku kupuję inny, koniecznie w motywy jesienno-zimowe. Ten kubek rezerwuję tylko dla siebie, dla moich ciepłych napojów. Delektuję się każdym łykiem i odpoczywam. To nie jest tylko nawadnianie, ale przede wszystkim celebrowanie chwili, w której mogę odkryć coś nowego i skupić się na tym.

2. Ulubione perfumy

Uważam, że jesień i zima to czas, w którym warto postawić na zapach. Taki, który jest naszym ulubionym i niesamowicie nam się podoba, potrafi już z rana nas rozweselić, dodać energii i wzmocnić nasze poczucie kobiecości. Wiem, że zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z ogromnej mocy aromatów, które kwitną na naszej skórze. Ale właśnie te aromaty mogą być magicznym, niewidzialnym ubraniem, bieliznom, który nas otula, przytula i sprawia, że jesteśmy szczęśliwsze.

3. Książka i czasopisma

Jak przetrwać jesień i zimę? Przyznam szczerze, że nie mam dużo czasu na czytanie książek i czasopism. Więcej czytam mojemu dziecku niż sobie samej. Łatwiej mi odpalić telefon i przeczytać jakiś artykuł, jakąś dobrą historię. Jesień i zima to czas, w którym wolny wieczór, chociażby pół godziny przed zaśnięciem, czytam coś napisanego na kartkach papieru. Gazetę, którą kupiłam w przelocie. Książkę, którą dostałam pod choinkę w zeszłym roku. Nawet nie wiecie, jak, nawet kiedy jesteśmy zmęczone, lektura „wchodzi” nam bezproblemowo. I co najważniejsze, pomaga w łatwym zaśnięciu.

4. Szaliki, sweterki, przyjemne rzeczy

Uwielbiam otulać się przyjemnymi w dotyku ubraniami. Moja kurtka może być niewyjściowa, zniszczona, ale zawsze na nią narzucam miękki szal – uwielbiam te chusty, które składa się w trójkąty. Chodzę w przyjemnych sweterkach, często upolowanych w lumpeksie, które dają mi poczucie ciepła i nie drażnią mojej skóry. Ja jestem typowym sweterkowcem, który właśnie w nich dostrzega magię jesieni i zimy. Kiedy mam je na sobie, od razu wzrasta moje samopoczucie i czuję się wyjątkowo dobrze.

5. Obserwacja i zachwyt

Co jest fajnego w błocie, deszczu i mrozie? W ubieraniu dzieci, zgrzaniu się, by po chwili wyjść na zimno? Co jest interesującego w krótkim dniu, kiedy to ściemnia się za szybko i nie mamy na nic ochoty? Jest wiele rzeczy, które sprawiają, że jesień i zima jest wyjątkowa. Myślę, że te pory roku dają nam szansę na przemyślenia, na wprawienie się w romantyczny nastrój, na odpoczynek. Na odkrycie pozytywnych rzeczy, które są! Istnieją i czekają na docenienie, na mały zachwyt. Życie jest piękne. Jego urok raz tkwi w pełnym słońcu, które pozwala pływać w basenie, a raz w wieczorze, który zaczyna się szybko, mroźnie, lecz pozwala nam grzać się od zewnątrz.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)