Podsumowanie konkursu

16 stycznia odbyła się uroczystość wręczenia nagród szkołom, które zwyciężyły w konkursie: „Moja pracownia marzeń z rodzicedzieci.pl”. W konkursie wzięło udział 9 szkół podstawowych z terenu Siemianowic Śląskich.

Nagrodami w konkursie były pieniądze przeznaczone na zakup nowych pomocy dydaktycznych i naukowych. Takich, które przybliżą uczniom świat wiedzy i poszerzą jeszcze bardziej horyzonty. Cel był ściśle dydaktyczny z dwóch powodów. Przede wszystkim dzieci miały możliwość poprawienia warunków edukacyjnych poprzez nowe sprzęty. Drugą misją było zaszczepienie wśród dzieci zdrowej rywalizacji i dążenia do celu. Z tego drugiego jesteśmy niesamowicie dumni. Dzięki dużemu zainteresowaniu oraz zaangażowaniu uczniów szkół, rodziców i nauczycieli, wszyscy połączyli swoje siły, jednocześnie się jednocząc w rywalizacji uczestnictwa w naszym konkursie.

 

Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych szkół I edycji konkursu:

  • Nagrodę główną w wysokości 5 tys. zł otrzymała Szkoła Podstawowa nr 8 w Siemianowicach Śląskich, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu.
  • Drugie miejsce i wraz z nim nagroda w wysokości 2 tys. zł należy do Szkoły Podstawowej nr 4 w Siemianowicach Śląskich.
  • Nagroda trzeciego stopnia, czyli tysiąc złotych powędrowała do Szkoły Podstawowej nr 16 w Siemianowicach Śląskich.

Wszyscy laureaci konkursu plastycznego otrzymali również pamiątkowe dyplomy. Dzięki uprzejmości władz Zespołu Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich możliwe było zorganizowanie wydarzenia na auli tejże szkoły.
Galę umilił występ artystyczny młodych talentów siemianowickich szkół, którzy zaprezentowali swój talent muzyczny. W uroczystości podsumowującej konkurs wzięli udział m.in. Anna Sobieraj (Naczelnik Wydziału Edukacji), Adam Skowronek (Sekretarz Miasta), dyrektorzy zwycięskich szkół, laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz przedstawiciele mediów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

 

 

„Moja pracownia marzeń z RODZICEDZIECI.PL”
wręczenie nagród

4 kwietnia dla dwóch siemianowickich szkół był szczególny , ponieważ otrzymały od nas nagrody, które wygrały w pierwszej edycji konkursu „Moja pracownia marzeń z RODZICEDZIECI.PL”. Zobaczcie sami ile radości im to sprawiło.

Zwycięzcami w konkursie zostały trzy szkoły z Siemianowic Śląskich, ponieważ to do nich kierowany był plebiscyt. Nagrodę główną otrzymała Szkoła Podstawowa nr 8, czyli 5 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych. Drugie miejsce, a wraz z nim nagrodę w wysokości 2 tys. zł trafiło do Szkoły Podstawowej nr 4, a miejsce trzecie i 1 tys. zł otrzymała Szkoła Podstawowa nr 16. W sumie udział w konkursie wzięło dziewięć szkół.

4 kwietnia mieliśmy przyjemność odwiedzić dwie zwycięskie placówki, by przekazać im zasłużone nagrody, czyli nowe pomoce dydaktyczne i naukowe dla wszystkich uczniów. Zawitaliśmy do SP nr 8 oraz SP nr 16. Radość dzieci była ogromna, a to oznacza, że nasza misja ma sens! Już niebawem startujemy z kolejną edycją.