ZIELONA KRAINA KLAS IV SP NR 16

Szkoła Podstawowa nr 16 im.B.Prusa

IMG_8639-1.JPG IMG_8527-2.JPG IMG_8570-0.JPG

W dniu wczorajszym 29 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne Zielona Kraina, w których czynny udział brali uczniowie 4 klas.

Zielona Kraina to III edycja projektu edukacji ze smakiem, która łączy teorię z praktyką i w sposób interesujący zachęca młodego człowieka aby jeść zdrowo i ze smakiem.

Program „Zielona Kraina” powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska oraz Green Factory, które zdecydowały się aktywnie odpowiedzieć na potrzebę społeczną w zakresie edukacji żywieniowej.Projekt ten umożliwia dzieciom uczestnictwo w nieodpłatnych zajęciach poświęconych promocji zdrowego żywienia oraz popularyzacji świeżych warzyw w codziennej diecie dzieci i młodzieży. Udowodnia również, że o zasadach zbilansowanej diety można mówić ze smakiem, a kluczem do sukcesu edukacyjnego jest połączenie teorii z praktyką w lubianej przez uczniów formie warsztatowej.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję się dowiedzieć w jaki sposób przygotować a następnie samodzielnie przyrządzić pyszne koktajle i sałatki na bazie świeżych, zielonych warzyw, dlaczego warto jeść różne kasze, uprawiać sport, być aktywnym fizycznie i sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru.

Dzieci były bardzo zaangażowane w zajęcia, a niektórzy przekonali się , że koktajl ze szpinakiem może być baaardzo pysznym i zdrowym posiłkiem.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)