single-image

Wyprawka Szkolna 2018- czyli jak kupować oszczędnie i dobrze. Poradnik dla rodziców

Aleksandra Broda

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Co roku rodzice stają na głowie, żeby zadowolić swoje dzieci i nie zbankrutować. Nie oszukujmy się, wyprawki szkolne kosztują niemało pieniędzy, zwłaszcza że z każdym rokiem zmienia się nie tylko moda, ale również wymagania szkół.

Jak więc kupować potrzebne artykuły szkolne, żeby były nie tylko dobrej jakości, ale również warte swojej ceny? Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie nasz poradnik.

 

Przeglądaj oferty różnych sklepów

Najczęściej gazetki promocyjne zostawiane są w skrzynkach pocztowych albo na klatkach schodowych. Zazwyczaj ich nie przeglądasz? Zacznij. To świetny sposób, abyś dowiedział się czego w danym sklepie możesz się spodziewać i za jaką cenę. Co roku producenci szykują mnóstwo promocji, aby dorównać konkurencji. Ceny za ten sam produkt w danym markecie mogą różnić się nawet od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Zajrzyj do internetu 

Skorzystaj z porównywarki cenowej i dowiedz się, czy nie warto kupić wymarzonego tornistra dla córki przez internet. Często jest tak, że nawet kiedy musisz opłacić przesyłkę, produkt i tak jest tańszy, niż ten oferowany przez sklepy stacjonarne. Sklepy online nie tylko gwarantują niską cenę, ale również wygodę. Nie musisz spędzać kilku cennych godzin na kupowaniu wyprawki szkolnej, wystarczy, że poświęcisz chwilę wchodząc na sklep internetowy z artykułami dla dzieci np. dodozabawki i pijąc kawę zamówisz co trzeba.

Nie kupuj niepotrzebnych rzeczy

Jeżeli Twoje dziecko nalega na kupno np. plecaka, który nie jest wart chociażby swojej ceny, wytłumacz mu to. Podobnie jest z kupieniem zbyt dużej ilości gumek do zmazywania, kredek czy flamastrów. Prawda jest taka, że mogą one się szybko zgubić albo zacząć się poniewierać po mieszkaniu. Im mniej masz rzeczy, tym łatwiej jest utrzymać porządek i dbać o to, co się ma. Piękny zestaw nowych linijek może i wygląda dobrze, ale skoro Twoje dziecko ma już podobny zestaw, może warto te pieniądze przeznaczyć na coś innego?

Postaw na jakość

Artykuły szkolne używane są bardzo często przez uczniów, więc oprócz tego, że powinny być funkcjonalne, muszą być również trwałe. Warto więc dołożyć złotówkę i kupić np. lepszej jakości pióro albo zeszyt o grubszej gramaturze. Pomimo tego, że wydasz nieco więcej, będziesz miał pewność, że te rzeczy posłużą znacznie dłużej i za miesiąc nie będzie konieczne dokupienie nowych artykułów.

Jeśli masz wątpliwości, poczekaj do zebrania organizacyjnego

W trzecim podpunkcie radziliśmy, żeby nie kupować zbędnych artykułów. Niektóre szkoły często podają na swoich stronach internetowych listę wyprawkową, szczególnie jeśli chodzi o pierwszoklasistów. Placówka Edukacyjna na pewno zorganizuje zebranie, na którym przedstawi listę potrzebnych rzeczy. Wstrzymaj się więc z zakupami, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, ponieważ może się okazać, że np. do lekcji plastyki potrzebny będzie gruby zeszyt z białymi kartkami, a flamastry w ogóle nie będą potrzebne w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki przypadły Ci do gustu i będą pomocne. Życzymy samych trafionych zakupów!

 

 

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)