single-image

Totem czyli emocje i dobra zabawa gwarantowane

Łukasz Granek

„Totem” to wciągająca gra planszowa zawierająca w sobie sporą dawkę losowości i interakcji. Każdej rozgrywce towarzyszą wielkie emocje. Uczestnicy zabawy muszą wykazać się umiejętnością analizowania i planowania.

Zadaniem gracza jest takie ułożenie totemu, aby na jego szczycie znajdowały się elementy odpowiadające kolorystyce jego karty celów. Każdy moduł umieszczony zgodnie z tajnym wzorem oznacza na koniec rundy dodatkowe punkty. Poszczególni uczestnicy zabawy mają jednak inne cele do zrealizowania. Dla urozmaicenia w czasie rozgrywki można wykorzystać dwa dodatkowe warianty. Gra trwa średnio 25 minut, może w niej wziąć udział od 2 do 4 graczy.
W opakowaniu znajdziemy: 4 drewniane pionki, 32 karty ruchu, 27 kart celów, 9 części totemu oraz planszę.  Poszczególne moduły totemu są przepięknie wykonane, ozdobione grawerami. Plansza jest kolorowa, przyjemna dla oka.Wszystkie elementy gry są solidne, wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. Całość zamknięta jest w eleganckie i estetyczne pudełko z okienkiem, przez które widać moduły totemu.
Gra zawiera klarowną i krótką instrukcję. Zasady są bardzo proste, pojmie je już sześcioletnie dziecko. Na kartach celów oraz kartach ruchów zamieszczono rysunki i opisy przypominające dodatkowo zasady. Regrywalność  planszówki jest duża.
„Totem” to gra zarówno dla starszych jak i młodszych. Docenią ją osoby, które lubią proste zasady i nutkę rywalizacji. W zależności od liczby graczy, planszówka zmienia nieco swój charakter. Przy dwóch uczestnikach zabawy można bardziej planować ruchy, przy czterech osobach staje się bardziej nieprzewidywalna.
Instrukcję wideo gry znajdziecie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Polecamy.

Recenzję napisała Monika Górka.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)