Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Zespół Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich Szkoła Podstawowa Nr 8

yczliwi 4-3.jpg yczliwi 5-4.jpg yczliwi 6-5.jpg yczliwi 7-6.jpg yczliwi 8-7.jpg yczliwi 9-8.jpg yczliwi 2-1.jpg yczliwi 3-2.jpg yczliwi 1-0.jpg

Hallo World Day, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem.
Idea tego dnia do dziś jest niezmienna – Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.
Jak obchodzić ten dzień?

Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką!

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar – mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są proste: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.
Również nasza szkoła przyłączyła się jak co roku do obchodów tego dnia. Wszyscy ubrali się na żółto lub mieli przy sobie żółty element. Na terenie budynków naszej szkoły rozdawali żółte emblematy “Bądź życzliwy” oraz miłe kartki, które uczniowie wysyłali do siebie poprzez naszą szkolną pocztę życzliwości

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)