single-image

Świąteczne prezenty – jak kupować, żeby nie zwariować

Aleksandra Broda

Święta zawsze kojarzą się z prezentami. To jest świetna okazja do obdarowywania kogoś czymś wyjątkowym i wywołania uśmiechu na twarzach rodziny. Niestety, czasami zapominamy, że prezenty, chociaż cieszą- nie są najważniejsze podczas Świąt. Szał zakupowy udziela się wszystkim, praktycznie bez wyjątku. Jedni odkładają cały rok, żeby móc kupić podarunki, drudzy wydają pół wypłaty na prezenty, a trzeci- zadłużają się w bankach. Jest kilka sposobów na to, jak kupować, żeby nie zwariować. Kilka sposobów na to, żeby wydawać mądrze i kupować odpowiedzialnie. Bo o ile łatwo jest wybrać smartfony na umowę dla swoich dzieci, o tyle trudno jest opłacić abonament przez kolejne dwa lata. Czy wiesz, że po Świętach strony, na których można sprzedawać rzeczy, są wypełnione nietrafionymi prezentami? Drogie perfumy, gadżety, ubrania, a nawet zabawki.

Kosmetyki na Chybił-trafił
Mamy tendencję do kupowania kosmetyków dla rodziny. Niestety zdarza się tak, że nie mając pojęcia, jakie kosmetyki dana osoba używa, kupujemy coś, co może nawet uczulić. Do każdego typu cery potrzebne są inne kremy czy maseczki. Producenci jednak kuszą, tworząc pięknie zapakowane pudełeczka z „gotowymi rozwiązaniami”. Oczywiście, problemu nie ma, kiedy znamy potrzeby osoby, którą chcemy obdarować- ma cerę suchą? Kupię jej odżywczy krem z firmy, którą lubi. Ważna jest nie tylko wiedza o podstawowych upodobaniach pielęgnacji, ale również czytanie etykiet i opinii. Chociaż krem za 300 zł wydaje się lepszym rozwiązaniem, w rzeczywistości może okazać się zwyczajnie… bublem. Pytanie tylko- czy chcemy zaimponować komuś kupnem markowego kosmetyku, czy naprawdę sprawić nie tylko przyjemność, ale równeż pomóc. Tutaj na horyzoncie pojawia się naprawdę dobra opcja, jaką oferuje większość drogerii i perfumerii- karta podarunkowa. Jeśli jednak uparcie chcemy kupić komuś jakiś kosmetyk, ale nie znamy potrzeb tej osoby- najbezpieczniejszym rozwiązaniem są preparaty do kąpieli, które kuszą nie tylko zapachem, ale zazwyczaj są w pięknych opakowaniach, które z pewnością ozdobią każdą łazienkę.

Drogie zabawki
Najłatwiej jest kupować prezenty dla swoich dzieci. Wystarczy tylko wsłuchać się w ich potrzeby. Co jest najważniejsze w tym wszystkim- warto kupować online. Ceny zabawek w internecie różnią się od tych sklepowych. W sklepie płacimy również za utrzymanie pracowników oraz wynajęcie lokalu. W internecie omija nas ta konieczność, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 100 zł na jednej zabawce. W internecie również jest większy wybór. Chociaż znaczna część osób nadal boi się kupować online, bo woli „dotknąć rzeczy” przed zakupem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeczytać opinię o tej zabawce lub obejrzeć ją stacjonarnie, a następnie zamówić w internecie.  Dzięki zakupom online jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę większą sumę. Jeśli chcemy obdarować dziecko z naszej rodziny, nie bójmy spytać się jego rodziców, czym interesuje się ich pociecha. Często zdarza się tak, że prezenty się dublują lub są kompletnie nietrafione.

Zobacz- sklep z tanimi zabawkami. Wielki wybór! 

Książki to naprawdę dobry pomysł
Kiedy wiemy, co dana osoba lubi czytać- warto kupić jej książkę! Nie jest to drogi wydatek, a może ucieszyć niejednego miłośnika książek. W tym całym zabieganym życiu czasami możemy zapomnieć o chwili dla siebie. Książka będzie idealnym pretekstem do spędzenia wieczorów w odpoczynku i ciszy. Oczywiście, czasami możemy kompletnie nie trafić w gust, ale obdarowany miłośnik książek z pewnością znajdzie sposób na nią. Lektura to bardzo personalizowany prezent dający do zrozumienia, że dbamy o kogoś spokój i chcemy, aby się odprężył.

Zobacz- tania księgarnia internetowa. 

Przemyśl dwa razy, czy stać Cię na to
W Świętach nie chodzi o to, żeby kupić prezenty za wszelką cenę, tylko o pamięć. Chociaż pieniądze wydaje się łatwo, może się okazać, że brak gotówki będziemy odczuwali przez kilka następnych miesięcy. Dużo ludzi chce wypaść jak najlepiej, w związku z czym kupuje naprawdę drogie rzeczy, które de facto- czasami oprócz popularnej marki, wcale nie są takie „super”. Zdecydowanie lepiej jest kupić coś skromniejszego, niż później żałować. Zapominamy, w tej całej gorączce świątecznej, że najważniejsza jest bliskość i spędzenie czasu z rodziną. Prezenty- chociaż cieszą, są tylko dodatkiem.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)