single-image

Sieciaki- poznaj miejsce przyjazne dzieciom!

Aleksandra Broda

Rodzice często zastanawiają się, czy pozwolić dziecku na korzystanie z internetu. Jak wszyscy wiemy- internet jest miejscem nie tylko dobrej zabawy i przyjaznych informacji, ale również miejscem realnego zagrożenia. Ciężko dzisiaj znaleźć stronę WWW, na której dzieci będą nie tylko bezpiecznie, ale również nauczą się korzystania z internetu w sposób świadomy.

Chociaż uważamy, że takich stron przeznaczonych dla najmłodszych jest wciąż za mało, to jednak jest jedno takie miejsce, w którym możemy bez zastanowienia zostawić na dłuższą chwilę nasze dzieci. Mowa tutaj o sieciaki.pl- stronie internetowej stworzonej dzięki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Głównym Celem Fundacji jest ochrona dzieci przed różnego typu krzywdami, jak i również zminimalizowanie ich konsekwencji, jeśli dzieci doświadczyły już przemocy. Fundacja wspiera również rodziców, aby byli jak najlepszymi opiekunami. To są działania bardzo bliskie naszym sercom oraz misji naszego portalu.

Sieciaki.pl to miejsce, w którym dzieci w wieku 9-11 lat mogą nie tylko bezpiecznie się bawić, ale przede wszystkim uczyć się zasad bezpiecznego poruszania się po internecie. Wszyscy wiemy, że nauka poprzez zabawę jest najlepszą metodą, więc właśnie dlatego powstała ta strona. W serwisie zarejestrowało się już 280 tysięcy dzieci, co świadczy tylko o tym, że jest naprawdę ciekawy. Sprawdziliśmy wszystkie poszczególne kategorie, aby móc podzielić się z Wami naszą opinią. 

Aby korzystać w pełni z serwisu należy się zalogować, niezbędne będzie więc podanie adresu e-mail oraz daty urodzenia. Użytkownicy w wieku poniżej 16 lat będą musieli poprosić rodziców o zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Jest to bardzo ważny element, który już na starcie pokazuje pewne zasady, często łamane przez inne serwisy. Jesteśmy pod wrażeniem.

Sieciaki.pl oferuje w swojej bazie: Gry dla dzieci, quizy, radio, a nawet komiksy przedstawione w formie filmików. Wszystkie te elementy są związane z tematyką bezpieczeństwa w internecie i nastawione na edukację.

Najważniejszym elementem strony jest jednak kurs: „Misja: Bezpieczny Internet”. Kurs składa się z 15 modułów, a każdy z nich związany jest z takimi dziedzinami jak: hejt w internecie, prywatność w sieci, zdjęcia w sieci, prawa autorskie, a nawet nadmierne korzystanie z internetu.

•Sieciuch Bełkot: „Mówią na mnie Bełkot, to ja piszę bzdury w sieci, poza tym wywołuję kłótnie i obrażam na forach internetowych(…)Uwielbiam siać zamęt wśród żałosnych internautów…”

•Sieciak Spociak: „Jestem Spociak i ogólnie jestem Spoko(…) SI dała mi moc blokowania dostępu do sieci każdemu użytkownikowi, dzięki temu blokujemy dostęp złym sieciuchom”.

Każda misja to wyjaśnienie pewnych zagadnień. Po obejrzeniu każdej części musimy wykonać test, aby następne misje się odblokowały. Sposób, w jaki przedstawione są problemy w internecie oraz metody ich zapobiegania jest bardzo jasny i przyjemny. Bez problemu będzie nadawał się również dla młodszych użytkowników.

Do wyboru mamy sześć gier ściśle związanych z zagrożeniami internetowymi. Bardzo miło się w nie gra. Chociaż wybór może wydawać się dosyć mały, to tak naprawdę składają się one z wielu etapów, więc szybko się nie znudzą.

Na zdjęciu mamy przykład gry „Strefa straty czasu”

Zachęcamy, żeby stronę sieciaki.pl pokazać swoim dzieciom. Spędzą tam naprawdę miło czas i przede wszystkim będą uczyć się poprzez zabawę. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że internet nie zawsze jest bezpiecznym miejscem. Warto nie tylko rozmawiać, ale i pokazywać dzieciom strony przeznaczone tylko dla nich, które wniosą wiele pozytywnych rzeczy do ich życia! Załoga naszego portalu bardzo się cieszy, że znalazła tak świetne miejsce i na pewno jeszcze nie raz do niego wrócimy!

Zdjęcia pochodzą z serwisu: sieciaki.pl

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)