single-image

Recenzja Zielona Energia Kidz Labs 4M

Rodzic Rodzic

Niejeden rodzic może zazdrościć tego, jakie zabawki istnieją na rynku. Podczas gdy większość z nas grała w klasy i w gumę, obecnie dzieci mają do wyboru zabawki edukacyjne, które zapewniają nie tylko bardzo dobrą zabawę, lecz także poszerzają horyzonty i uwrażliwiają na prawa przyrody. Zestaw Zielona Energia Kidz Labs od 4M to właśnie jeden z tych rodzajów zabawek, które pokazują fascynujący świat fizyki czy biologii. Budowanie własnego generatora prądu i zastanawianie się, jak to w ogóle może działać? Przedstawiamy świetną rozrywkę nie tylko dla dzieci!

Zestaw Kidz Labs Zielona Energia to tak naprawdę trzy niezależne elementy generujące prąd. Generator napędzany przez wiatr, latarka świecąca dzięki nakręcanej korbie oraz zegar działający dzięki ziemniakom (!) to idealny zestaw dla przyszłego naukowca. Dzięki konieczności samodzielnego złożenia zabawki niejedno dziecko może nauczyć się nie lada samodzielności, z kolei obserwowanie wyników w postaci elementów napędzanych odnawialnymi źródłami energii skłania do pogłębionej refleksji nad mechanizmami działającymi na naszym świecie.

Czemu Zielona Energia Kidz Labs 4M to idealna zabawka edukacyjna dla dziecka w każdym wieku?

Działanie przyrody to dla wielu dzieci całkowicie obca dziedzina, której nie sposób zrozumieć. Często też na lekcjach w szkole skupia się jedynie na teorii fizyki. Pokazanie działania zasad fizyki w praktyce może przyczynić się do wzrostu zainteresowania tą dziedziną nauki, a także pokazuje, że to czego dzieci uczą się w szkole, znajduje swoje przełożenie w codziennym życiu. Zbudowanie zegara zasilanego ziemniakami nie tylko pcha dziecko w kierunku zadawania kolejnych pytań o działanie świata, lecz także pokazuje różne zastosowania często nietypowych elementów, co z kolei w przyszłości może doprowadzić do zjawiska „thinking outside the box”. Czy w takim razie warto sięgnąć po Zieloną Energię Kidz Labs? Z pewnością tak – szczególnie, że bardzo często takie zabawki są dopiero pierwszym krokiem w kierunku fascynacji światem. Jakie będą kolejne? Tego już nie możemy przewidzieć – ale wiadomo na pewno, że odpowiednio ukształtowane dzieci w przyszłości zmieniają świat. Nowe lekarstwa? Wynalazki? Wszystko jest możliwe, wystarczy tylko skierować dziecko na dobry tor.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)