single-image

Polecamy książki dla maluchów

Łukasz Granek

Jeśli szukacie ciekawych książek dla maluchów, to śmiało możecie kupować te z serii o krowie Matyldzie oraz Kici Koci i Nunusiu. 

„Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?” to rodzima propozycja autorstwa Anity Głowińskiej. Książkę o sympatycznych kotach śmiało można polecić dzieciom, które nie obchodziły jeszcze drugich urodzin. U nas książeczki z tej serii sprawdzają się wyśmienicie. Fabuła jest zawsze prosta i jednoznaczna, opisuje codzienne życie głównych bohaterów.
W książce „Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?” koty wybierają się na wycieczkę. Podczas spaceru wypatrują zwierząt, które ukryły się w różnych zakamarkach. Rysunki są kolorowe, minimalistyczne i wesołe. Książka ma duży format, kartonowe, solidne strony, zawiera 38 otwieranych okienek. Świetnie nadaje się do nauki nowych słów, ćwiczenia motoryki małej, pamięci i spostrzegawczości.

„Gospodarstwo krowy Matyldy” to propozycja należąca do cyklu krowa Matylda. Autorem książki jest Alexander Steffensmeier niemiecki ilustrator, znany między innymi z serii książek Mądra Mysz.
„Gospodarstwo krowy Matyldy” to książeczka bardzo przemyślana, zawiera wszystkie elementy, które powinna posiadać propozycja skierowana do maluchów: kartonowe trwałe strony, mały, wygodny format, prostą historię oraz ciekawe obrazki. Książeczka jest lekka i poręczna. W „Gospodarstwie krowy Matyldy” autor przybliża, jak wygląda farma, na której mieszka tytułowa bohaterka. Opisuje jej mieszkańców oraz ich ulubione zajęcia. Ilustracje są miłe dla oka, cechuje je stonowana kolorystyka. Postacie są sympatyczne, uśmiechnięte i przyjazne. Czytelnik relaksuje się od samego oglądania książeczki. Przy bardziej wnikliwej analizie rysunków, można na nich znaleźć elementy humorystyczne, ukazujące cudowne poczucie humoru autora.

Z uśmiechem na twarzy polecamy.

Recenzje napisała Monika Górka.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)