single-image

Nowości wydawnicze dla dzieci

Łukasz Granek

Przedstawiamy ciekawe nowości z Wydawnictwa Nasza Księgarnia, które skierowane są do młodszych czytelników.

Autorem pierwszej z polecanych pozycji jest  Karolina Bąkowska, z wykształcenia fizyk, która swoje życie związała z astronomią. W książce „Niesamowity wszechświat” dzieli się z czytelnikiem swoją ogromną wiedzą oraz pasją związaną z kosmosem.

Książka skierowana jest do starszych dzieci, jednak również dorośli mogą się z niej wiele dowiedzieć. „Niesamowity wszechświat” jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, podanej w przystępny i interesujący sposób. To jedna z tych pozycji, od których trudno się oderwać. W książce znajdziemy 7 rozdziałów, w których zwarto m.in. informacje na temat planet, gwiazd i Układu Słonecznego oraz wskazówki dotyczące obserwacji nieba. Czytelnik znajdzie tu też odpowiedź na pytanie skąd biorą się pory dnia i roku? W książce zawarto wiele ciekawostek, co sprawia, że pomimo iż poruszany temat jest trudny, nie przytłacza on czytelnika. „Niesamowity wszechświat” polecamy wszystkim tym, którzy często patrzą w niebo i interesują się kosmosem.

Kolejną ciekawą propozycją dla dzieci jest książka „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować” Tytułowych bohaterów możecie znać już z wcześniejszej książki Katarzyny Kozłowskiej „Feluś i Gucio idą do przedszkola”. Tym razem sympatyczne postacie pokażą dzieciom jak zachować się w różnych sytuacjach.

To pozycja, która ma nie tylko bawić, ale także i uczyć. I to nie tylko dzieci, również dorosłych. „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować” to książka zawierająca savoir-vivre dostosowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Zasady zostały przedstawione w formie scenek z życia Felusia. Ukazują perspektywę chłopca, który jest wzorem do naśladowania oraz misia Gucia, który nie zawsze przestrzega obowiązujących reguł. Młody czytelnik dowie się, że każdy czuje inaczej, warto pomagać oraz szanować cudzą własność. Nauczy się, w jakich sytuacjach warto używać magicznych słów: dziękuję, przepraszam i proszę. Rodzic otrzyma natomiast wskazówki, w jaki sposób uczyć pociechy zasad dobrego wychowania. W książce znajdziemy wiele pytań otwartych kierowanych do Gucia, które mogą stać się płaszczyzną do rozmowy z dzieckiem na konkretny temat. Nie sposób nie wspomnieć o stronie wizualnej książki. Ilustracje zostały wykonane przez Mariannę Schoett, przedstawiają świat w realistyczny i humorystyczny sposób. Kolorystyka książki jest stonowana, nienachalna. Pozycja ma duży format i kartonowe, bardzo trwałe strony. „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować” to wartościowa i mądra książka. Polecamy!

Tytułowa bohaterka książki „Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi” jest już na tyle duża, że podczas wieczornego czytania bajek z rodzicami chce usłyszeć jakąś straszną historię.

 

Główną postacią opowiadania zostaje Zielony Potwór, który ma trąbę zamiast nosa, rogi na głowie oraz dwie pary nóg.  Do tego jest nie lada łobuzem. Podjada w nocy ciasteczka, robi głupie miny, przymierzając czapki, a na dodatek zostawia odkręconą tubkę pasty do zębów. Historia wydaje się zabawna i humorystyczna, gdy jednak Dusia zostaje sama w pokoju zaczyna ogarniać ją strach. Dziewczynka próbuje dzielnie stawić mu czoła, zagląda nawet pod łóżko. Kolejnego dnia w przedszkolu okazuje się, koleżanki i koledzy Dusi oraz Zielony Potwór też się czasem czegoś boją. Na szczęście w pobliżu jest zawsze Psinek-Świnek, który pomoże w rozwiązaniu każdego problemu. Autorka, Justyna Bednarek stworzyła książkę, która nie tylko bawi, ale także uczy. Młody czytelnik dowie się z niej, że każdego czasem ogarnia strach, jednak warto próbować pokonywać swoje lęki. Książka napisana jest przystępnym językiem, zawiera dawkę humoru. Mocną stroną książki są ilustracje, które są kolorowe, ciekawe i wzbogacają czytany tekst. Więcej przygód Dusi można znaleźć w serii „Dusia i Psinek-Świnek”.

Czy macie ochotę poznać jak wygląda życie w lasach tropikalnych, kim jest aj-aj oraz na czym polega sekretne życie roślin? Mike Jolley i Amanda Wood  w swojej książce „Świat przyrody”  zapraszają w podróż do fascynującego świata organizmów żywych.

Autorzy na 112 stronach zamieścili bardzo dużo wiadomości, które zostały sklasyfikowane w przejrzysty i czytelny sposób. Znajdziemy tu informacje o tym, jak kamuflują się zwierzęta, kto kogo zjada na sawannie, a także wszystkiego o nasionach, kwiatach czy liściach. Wiedza zawarta w „Świecie przyrody” została podana w przystępny i ciekawy sposób. Pozycja jest bogato ilustrowana, co ułatwia zrozumienia omawianych tematów. Dodatkowym atutem książki jest możliwość rozpoczęcia czytania jej od dowolnej strony. Znaczniki w formie kolorowych strzałek na marginesach kartek nakierują czytelnika w odpowiednią stronę. Do wyboru mamy trzy różne ścieżki związane z typami środowisk,  prezentacją określonych gatunków bądź omówieniem zachowań i przystosowań, które umożliwiają organizmom przetrwanie. Komu polecamy tę książkę? Zarówno dzieciom, które są zainteresowane przyrodom, jak i tym, które dopiero rozpoczną przygodę z obserwacją organizmów żywych. To jedna z tych pozycji, które warto mieć.

 

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)