single-image

Nowości oraz sprawdzone tytuły od Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Łukasz Granek

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną dawką ciekawych książek od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. „Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” oraz „Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała” to gorące nowości, które dzisiaj mają swoją premierę. „Ronja, córka zbójnika” oraz „ Mio, mój Mio” to z kolei nieco mniej znane tytuły, których autorką jest znakomita Astrid Lindgren.

Oceany pokrywają blisko 3/4 powierzchni ziemi. Ta ogromna przestrzeń kryje w sobie niezliczone bogactwo świata roślin i zwierząt. Książka „Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” autorstwa Zofii Staneckiej przybliża młodym czytelnikom podwodny świat.

Głównym bohaterem opowieści jest Pikin, żółwik, który dopiero co wykluł się jajeczka. Towarzyszymy mu w wędrówce z plaży do wody, a następnie po bezkresach oceanu. Podczas podróży poznajemy liczne zwierzęta zamieszkujące słone wody, a także żyjące ponad jej powierzchnią. Dowiadujemy się wielu faktów z życia żółwi między innymi, w jaki sposób wykluwają się z jajeczek, czym się żywią, a także kto im zagraża. Książka ma niewątpliwy walor edukacyjny. Oprócz licznych ciekawostek znajdziemy w niej także elementy proekologiczne. Ilustracje do książki stworzyła Magdalena Kozieł-Nowak, którą znamy z „Rok na wsi” oraz „Dobranocki na pogodę i niepogodę”. Rysunki tej autorki są charakterystyczne, bardzo kolorowe i wyraziste.

Szukacie niebanalnej, dowcipnej książki dla dzieci, która dodatkowo będzie niosła ze sobą wartość edukacyjną? „Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała” może spełnić wasze oczekiwania.

Większość dzieci przechodzi w swoim życiu przez etap fascynacji swoim ciałem. Zaczynają się interesować, jak to się dzieje, że ziewają, kichają czy puszczają bąki. Autorka Marta Maruszczak wyjaśnia powyższe mechanizmy oraz opisuje, w jaki sposób nasz organizm tworzy różne dźwięki. W książce zawarto także całą masę doświadczeń, które z pewnością dzieci chętnie wykonają. Która z latorośli nie chciałaby puszczać baniek nosem lub wywołać czkawki na zawołanie? To jedna z tych książek, która zaskakuje zarówno swoją treścią, jak i ilustracjami. Rysunki są humorystyczne, intensywnie kolorowe, mają formę komiksową. Sukces tego tytułu w kategorii wiekowej 6-12 lat gwarantowany.

Astrid Lindgren to chyba najbardziej znana autorka książek dla dzieci. Szwedka stworzyła kilkadziesiąt tytułów, które zostały przetłumaczone na blisko 100 języków. Wiele z nich doczekało się adaptacji filmowych. Propozycje tej autorki są wyjątkowe, wartościowe i wciągające.

„Ronja, córka zbójnika” oraz „ Mio, mój Mio” to książki skierowane są do czytelników w wieku około 6-12 lat. Zainteresują z pewnością zarówno chłopców, jak i dziewczynki.
Bohaterami „Ronja, córka zbójnika” są Ronja i Birk, potomkowie dwóch zwaśnionych ze sobą rodów. Połączyła ich przyjaźń, która z czasem przerodziła się w głębsze uczucie. Książka pokazuje, że prawdziwa miłość pokona wszelkie przeszkody, potrafi zdziałać cuda, nawet doprowadzić do zgody zwaśnione strony.
„ Mio, mój Mio” to z kolei baśń, której bohaterem jest chłopiec wychowywany przez rodziców zastępczych. Brakuje mu ciepła i miłości ze strony opiekunów. Dzięki duchowi ukrytemu w butelce bohater przenosi się do magicznej krainy, w której królem jest jego ojciec. Przyjdzie mu tam podjąć walkę z rycerzem Kato, który porywa dzieci. Jak kończy się ta opowieść? Dowiecie się, czytając „ Mio, mój Mio”.
Książki zarówno w formie audiobooków jak i w wersji tradycyjnej możecie znaleźć na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Recenzje książek napisała Monika Górka.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)