single-image

Nowości dla dzieci od Wydawnictwa Media Rodzina

Łukasz Granek

Przedstawiamy nowości dla dzieci od Wydawnictwa Media Rodzina. Znajdziecie w nich ważne przesłania, dawkę humoru i piękne ilustracje.

Każdy człowiek jest inny. Różnimy się od siebie, zarówno wyglądem zewnętrznym, jak i cechami charakteru. Już małe dzieci chcą czuć się wyjątkowe i niepowtarzalne. Zgłębiamy swoją osobowość w celu poszukiwania przymiotów lub talentów, które mogą stać się naszą wizytówką. Zdarza się jednak tak, że łatwiej odnaleźć wady niż zalety. Podobna sytuacja ma miejsce w książce „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”. Autorka Katarzyna Baniewicz-Kowalczyk w dziewięciu zabawnych opowiadaniach, przemyca temat inności, potrzeby akceptacji oraz poczucia własnej wartości. Bohaterami książki zostały zwierzęta obdarzone ludzkimi cechami, które często mają niską samoocenęPotrafią zaleźć wiele zalet u innych, jednak trudno im dostrzec własne mocne strony. Na szczęście w pobliżu są przyjaciele, którzy pomogą odnaleźć przymioty nadające każdemu wyjątkowość i niepowtarzalność. Propozycja ta uczy czytelnika, że warto wierzyć w siebie, a inność może być zaletą, bo wyróżnia nas na tle innych. Książka może stanowić punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem na temat tego, jak postrzega siebie oraz do wzmacniania jego poczucia własnej wartości.
Książkę zdobią ciekawe ilustracje stworzone przez E Beniak-Haremską.

Autorką drugiej propozycji jest Karolina Grabarczyk, która zawarła w swojej książce „I ty możesz zmienić świat” historię 42 wyjątkowych dzieci pochodzących z różnych krajów. Bohaterzy pomimo swojego młodego wieku i niejednokrotnie trudnych warunków, w których przyszło im żyć, mieli wpływ na zmianę świata na lepszy. Znajdziemy tu między innymi historię chłopca, który w wieku dwunastu lat założył fundację dostarczającą bezdomnym dzieciom obuwie. Hindusa, który walczył o prawo do bezpłatnej nauki oraz pomagał dzieciom w Indiach zarejestrować się w urzędzie, aby miały akt urodzenia. Autorka przybliża także postać Jana Meli, który pomimo swojej niepełnosprawności pomaga osobom bez rąk i nóg uwierzyć w siebie. Biografie bohaterów zostały wzbogacone o ich ciekawe portrety, które stworzyła Nika Jaworowska-Duchlińska. W książce znajdziemy także adresy stron internetowych fundacji i organizacji, które zostały stworzone przez bohaterów.
„I ty możesz zmienić świat” to mądra i inspirująca książka, zawierająca ważne przesłanie. Pokazuje, że każdy z nas, nawet ten najmłodszy, może czynić dobro i mieć wpływ na świat, w jakim żyje.

Pola mówi: muszę siusiu!” to książka skierowana do najmłodszych czytelników. Główną bohaterką historii jest tytułowa Pola, która zamierza zrobić krok w stronę samodzielności i pożegnać się z pieluchą. Sprawa nie jest jednak łatwa, gdy jest się przedszkolakiem, a toaleta wydaje się po prostu straszna. Wydaje dziwne dźwięki, jest twarda i zimna. Dziewczynka ma różne zabawne pomysły jak wyjść z kłopotliwej sytuacji. Niezastąpiona okazuje się jednak pomoc przyjaciela Filipa, który potrafi znaleźć rozwiązanie każdego problemu.
Historia
napisana jest prostym językiem, zrozumiałym dla maluchów, zawiera dawkę humoru. „Pola mówi: muszę siusiu!” to propozycja, która może okazać się pomocna w nauce korzystania przez dziecko z nocnika.
Książka ma miękką oprawę, zawiera 36 stron.
O innych perypetiach Poli można przeczytać w pozostałych książkach Irene Marienborg „Pola mówi: lubię kropki”, „Pola mówi: ble!” oraz „Pola mówi: sprzątamy”.

„Kiedy dorosnę…” polecamy młodszym dzieciom, szczególnie tym, które kochają wszystkie szczeniaki. Autor Quentin Gréban wybrał bowiem na bohaterów książki małe, sympatyczne pieski różnych ras.
Podczas zajęć pani pyta przedszkolaki, kim chcą zostać w przyszłości. Dzieci mają różne pomysły na to, jakie zawody chciałyby wykonywać. Doberman Antek rządzi wszystkimi na podwórku, dlatego planuje zostać policjantem. Buldożka Laura nie może usiedzieć, gdy słyszy muzykę, więc chce być tancerką. Pilotem zostanie natomiast owczarek Staś, który uwielbia skakać na trampolinie. Czuje się wtedy, jakby szybował. Autor powiązał zainteresowania dzieci z różnymi profesjami, w których mogłyby się w przyszłości realizować. Tekstu jest tutaj niewiele, za to rozbudowane ilustracje stwarzają pole do rozmowy z dzieckiem na temat różnych profesji. Strona graficzna książki jest jej niewątpliwą zaletą. Warto wspomnieć, że lustratorem tej propozycji jest również Quentin Gréban.

Serię o krowie Matyldzie powinny już znać chyba wszystkie dzieci. A te, które nie zdążyły jeszcze się z nią zapoznać, muszą to szybko nadrobić.
Autorem książki, a zarazem jej ilustratorem jest Alexander Steffensmeier, który opisuje perypetie sympatycznej i nieco zwariowanej krowy. Zarówno ilustracje, jak i fabuła przyprawiają młodego czytelnika (a czasem i dorosłego!) o częsty chichot. No ale jak tu się nie śmiać, gdy główna bohaterka gra w gumę, układa puzzle czy puszcza bańki mydlane. W książce „Krowa Matylda się nudzi” niesforny zwierzak planuje puszczać swój nowy latawiec. Niestety pogoda płata Matyldzie figla, na dworze pada deszcz. Krowa próbuje wymyślić różne zabawy, jednak szybko się nimi nudzi. W końcu wpada na pomysł, aby latawiec puszczać w domu. Konstruuje w tym celu nawet specjalny tor. Historia ma oczywiście zabawne zakończenie. Jakie? Dowiecie się, czytając tę propozycję. Polecamy.

Recenzje książek napisała Monika Górka. Dziękujemy!

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)